"Če se ne izgubi niti en atom telesa v nič, kako bi se moglo izničiti vse to, kar je duhovnega." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020

Koledovanje 2012

sreda, 26.12.2012

V župniji Ljutomer je tretje leto zapored potekalo koledovanje. Koledniki so oznanilo o Jezusovem rojstvu ponesli po župniji na praznik sv. Štefana, 26. 12.

Vsi koledniki so se zbrali pri sveti maši ob 8:00. Med mašo jih je nagovoril, vzpodbudil in blagoslovil gospod župnik in dekan Andrej Zrim. Potem so na župnišču imeli zajtrk in po zajtrku so pričeli s koledovanjem po župniji - vaseh in mestu Ljutomer.

Namen zbranih sredstev:

TRIKRALJEVSKA AKCIJA 2012/2013

Mladim po svetu hudo se godi,
z darovi jim radi pomagajmo vsi.

TONE KERIN, lazarist ? MADAGASKAR
CESTA in ŠOLA
? Otroci hodijo v šolo po več kilometrov po zelo nevarnih poteh. Zato moramo narediti mostove, poravnati cestišče in zgraditi novo šolo. Hkrati bo to lažja in hitrejša zdravstvena oskrba bolnikov.

S. MARJETA ZANJKOVIČ, salezijanka ? MADAGASKAR
OTROŠKI VRTEC
? V tem delu predmestja je velika brezposelnost in revščina. Otrokom bomo zagotovili vzgojo in v stiku z njihovimi družinami bomo imeli pozitiven vpliv na razvoj predmestja.

S. AGATA KOCIPER, salezijanka ? BRAZILIJA
INTERNAT
? Mladim, ki preverjajo in iščejo poklic, želimo omogočiti s tem projektom bolj prostorno formacijsko hišo, ki bo pripomogla k osebnemu zorenju in oblikovanju ter urejenemu vstopu v življenje.

S. VESNA HITI, usmiljenka ? RUANDA
OSNOVNA ŠOLA
? V predmestje želimo dati dobro osnovnošolsko izobrazbo ter človeško, duhovno in moralno vzgojo revnim otrokom, katerih starši nimajo možnosti, da bi otroke vpisali v privatne šole..

MARIJINE SESTRE ? BENIN
SIROTIŠNICA ?
Z izgradnjo sirotišnice bi lahko otrokom brez staršev in revnim otrokom omogočile zavetje, preživetje in izobrazbo ter pripravo na normalno življenje. Obvarovale bi jih tudi pred ulico in izkoriščanjem.

S. LJUDMILA ANŽIČ, salezijanka ? KAMBODŽA
ŠOLA ZA DEKLETA
? Omogočiti mladim nadaljevanje kvalitetnega šolanja, da bo čim več mladih iz najbolj revnih družin prišlo do poklicne izobrazbe, predvsem pa dozorelo v poštene ljudi in odgovorne državljane.

Z veseljem zato vsi radi darujmo,
tudi letos z dobroto življenja rešujmo.

VEČ O KOLEDOVANJU IN MISIJONSKEM SREDIŠČU SLOVENIJE >>>

torek, 09.06.2020 - ponedeljek, 13.07.2020

BIRMA V ŽUPNIJI LJUTOMER BO V SOBOTO 11.07.2020 OB 9 URI.

BIRMA V ŽUPNIJI LJUTOMER BO V SOBOTO 11.07.2020 OB 9 URI. več ...