"Z novo mašo prihaja spet en delavec na Gospodova polja, da bo žel in spravljal žito v nebeške žitnice." B. sl. Danijel Halas

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020  2021

Zaključek Slomškovega bralnega priznanja

sreda, 24.04.2013

V naši župniji je letos že tretje leto zapored potekalo Slomškovo bralno priznanje. Sodelovali so lahko tako predšolski otroci, kakor tudi osnovnošolci od 1. - 9. razreda. Lansko leto je sodelovalo 24 učencev, letos pa se je udeležba malce povečala, saj je v bralni znački sodelovalo 30 otrok in učencev.
Otroci so morali za osvojeno zlato bralno priznanje prebrati štiri knjige, ki so si jih lahko izbrali med ponujenim gradivom z versko tematiko. Po vsaki prebrani knjigi, ki so jo prebrali sami ali pa so mlajšim otrokom prebrali starši, so se o njej pogovorili z animatorjem, povedali kaj so prebrali, kaj se jim je zdelo zanimivo ipd. Slomškovo bralno priznanje  otroke spodbuja k branju dobrih in kvalitetnih knjig z duhovno vsebino, razvijanju govornih in bralnih sposobnostih ter druženju s starši in njihovimi sovrstniki.
V nedeljo, 14. 4. 2013, so otroci pri 10. sveti maši prejeli zlata priznanja za prebrane 4 knjige. Priznanja jim je podelil župnik in dekan Andrej Zrim.
V soboto, 20. 4., smo se odpravili na srečanje vseh bralcev na Ponikvo.  Tam smo si ogledali predstavo Učilnica pod orehi. Vmes smo se sprostili na šolskem igrišču, kjer smo igrali nogomet. Na sproščen in igriv način smo potem preverili še svoje poznavanje Slomška na kvizu. Za zaključek smo imeli še sveto mašo, pri kateri smo sodelovali s petjem, ploskanjem ter prošnjami. Vsaka župnija, ki je sodelovala pri Slomškovem bralnem priznanju, je tam dobila tudi priznanje za sodelovanje.
V nedeljo, 21. 4., smo po 10. sveti maši pripravili prireditev za starše, na kateri so se otroci, ki so sodelovali pri Slomškovem bralnem priznanju, predstavili z deklamacijo, pesmijo in dramsko igro. Na prireditvi nam je spregovoril tudi duhovni pomočnik Marjan Pučko, ki je otroke povabil, naj vztrajajo naprej pri Slomškovem bralnem priznanju.
Slomškovo bralno priznanje je letos potekalo pod vodstvom Simone Pušenjak in Nuše Novak.

Simona Pušenjak

četrtek, 10.12.2020 - petek, 30.04.2021

Navodila za obhajanje svetih maš v mariborski metropoliji.

Navodila za obhajanje svetih maš v  mariborski metropoliji. več ...