"Verovati v Boga, kakor ga poznamo v Stari zavezi in verovati v Jezusa Kristusa, pomeni verovati, da je vsak človek poklican k večnemu življenju." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017

ROMANJE NA SVETO GORO

nedelja, 16.07.2017

V soboto, 15. julija 2017, smo se v znamenju 300. obletnice kronanja milostne podobe svetogorske Kraljice, voditelji šmarnic in šmarničarji, voditelji kolednikov in koledniki, kateheti, bralci Slomškovega bralnega priznanja in starši, v veselem pričakovanju, hvaležnosti in molitvi, odpravili na celodnevno romanje na Sveto Goro, pod vodstvom našega župnika Andreja Zrima.

V Marijinem mesecu maju so šmarničarji z veseljem prebirali šmarnično gradivo z naslovom Čudež na Skalnici, ki je bil tudi povod za naše romanje.

Ob 11. uri smo imeli sveto mašo, ki jo je daroval naš župnik Andrej, po končani sveti maši pa smo si ogledali še znamenitosti bazilike, muzej in čudovit razgled, ki krasi tamkajšnjo pokrajino.

Nato smo imeli še kosilo v bližnjem gostišču na Skalnici.

Na poti domov smo se ustavili še v Postojni, kjer smo si ogledali župnijsko cerkev, ki nam jo je z obilico humorja in dobre volje razkazal tamkajšnji župnik.

Skupaj smo tako preživeli izjemno čudovit dan, ki nam bo še dolgo ostal v lepem spominu.