"Verovati v Boga, kakor ga poznamo v Stari zavezi in verovati v Jezusa Kristusa, pomeni verovati, da je vsak človek poklican k večnemu življenju." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017

HALASOV SHOD V VELIKI POLANI

petek, 21.07.2017

Ljutomerski župnik in dekan Andrej Zrim, ki je z verniki priromal v Veliko Polano, je v začetku molitvene ure nagovoril zbrane in jih povabil k molitvi za vse bolne in preizkušane. Desetke so molile posamezne skupine (prvoobhajanci, člani mladinskega pevskega zbora) in posamezniki, vse pa je povezovala pesem mladinskega pevskega zbora Luč iz Ljutomera.

Sveto mašo je ob somaševanju sedmih duhovnikov vodil naš župnik in dekan Andrej Zrim. Navzoč je bil tudi postulator dr. David Kraner, ki je v pridigi spregovoril o krepostih Božjega služabnika Danijela Halasa in o tem, kako ga mi lahko posnemamo. Obenem je povabil, da se Božjemu služabniku tudi priporočamo. Če ne prosimo, ne moremo ničesar prejeti. Priprošnja pa govori o trdni veri tistih, ki prosijo, naj jim Bog na priprošnjo Božjega služabnika podeli potrebno milost.

Pri sveti maši so sodelovali ministranti, pevci in drugi bogoslužni sodelavci iz ljutomerske župnije. Sodeloval je tudi diakon Aljaž Baša. Ob koncu svete daritve se je domači župnik Boris Tibaut zahvalil župniku in dekanu Andreju Zrimu, ljutomerskim župljanom in vsem udeležencem, ter vse povabil k molitvi ob grob Božjega služabnika, kjer se je shod z molitvijo in pesmijo tudi končal.