"Verovati v Boga, kakor ga poznamo v Stari zavezi in verovati v Jezusa Kristusa, pomeni verovati, da je vsak človek poklican k večnemu življenju." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017

SREČANJE BOLNIH IN STAREJŠIH ŽUPLJANOV

torek, 05.09.2017

V nedeljo 3. septembra 2017, na angelsko nedeljo, smo imeli srečanje bolnih in starejših iz naše župnije.

Zbiranje in priložnost za sveto spoved je bila od 14.30 dalje. Ob 15. uri smo imeli sveto mašo, ki jo je daroval duhovni pomočnik msgr. Izidor Veleberi, v somaševanju župnika in dekana Andreja Zrima ter kaplana Zorana Carja.

Med sveto mašo je bila priložnost tudi za zakrament  svetega bolniškega maziljenja.

Iskrena hvala vsem vernikom, ki ste s prevozi starejšim omogočili obisk sv. maše in kasnejše skupno druženje.

Zakrament bolniškega maziljenja je zakrament, ki bolnika okrepi in ozdravi. To ni zadnji zakrament ali zakrament za smrt.

Prejmete ga lahko, če ste krščeni, v vsaki težji bolezni, naj bo ta duhovna ali telesna. V starosti ga lahko prejmete vsako leto ob priložnostnem srečanju na župniji ob vsakoletnem srečanju starejših in bolnih ali na vseslovenskem srečanju bolnikov in invalidov na Brezjah.

Za prijetno vzdušje med mašo so poskrbeli otroci župnijskega orkestra pod vodstvom Felicite Heric Taškov in članice vokalne skupine Luč z mentorico Martino Kuzma.

Po končani sveti maši  so otroci pripravili še krajši kulturni program, nato pa smo se vsi skupaj pred cerkvijo zadržali še v prijetnem druženju in okrepčilu.