"Ali ni čudež, da ta mrtva zemlja hrani vse živo: toliko vrst rastlinstva, živalstva, 6 milijard ljudi. Vsak dan mora zrasti toliko hrane, da se vse to nasiti. Človek se baha, da on ustvarja, v resnici kvečjemu sadi, zaliva, pobira sadeža – rast pa daje Bog, ki je vse ustvaril. Čudežna pomnožitev kruha v puščavi je pred našimi očmi." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018

MIKLAVŽEVANJE V DOMU STAREJŠIH OBČANOV LJUTOMER

nedelja, 10.12.2017

V torek, 5. decembra 2017, ko smo obhajali praznik sv. Miklavža, je bilo tudi v Domu starejših občanov Ljutomer, zelo veselo. Številni stanovalci in zaposleni doma, so se na ta prav poseben in prazničen dan, zbrali v prostorih jedilnice, kjer so najprej prisluhnili čudovitemu petju angelčic iz naše ljutomerske župnije, ki so se predstavile z venčkom najlepših otroških cerkvenih pesmic.

Ostale stanovalce doma, ki zaradi zdravstvenih razlogov ne morejo v jedilnico, pa smo obiskali in razveselili tudi po posameznih nadstropjih.

Otroci so starejšim s pesmijo in glasbo pričarali prazničnost v adventnem času, jim polepšali bivanje v teh prazničnih dneh ter jim ponesli toplino in veselje v njihova srca.

Vsi skupaj smo tudi zapeli Miklavževo pesem in se poveselili ob prihodu težko pričakovanega svetega Miklavža, ki je stanovalce DSO Ljutomer, prav tako razveselil s prelepimi darilci.