"Kdor ne moli, ni kristjan, čeprav zapisan v krstno knjigo. Molitev je opešala. Zakaj? Ker je opešala vera. Vera pa je opešala, ker je molitev ni hranila, ker ni bilo osebnega odnosa do Boga, kar je mogoče samo v molitvi." B. sl. Alojzij Kozar

POSTAVLJANJE JASLIC IN PRAZNIČNO OKRAŠEVANJE

sreda, 20.12.2017

Božične jaslice so že od nekdaj nekaj prav posebnega, saj ponazarjajo svetopisemsko poročilo o Sveti družini in o Odrešenikovem rojstvu. Jaslice so bile v nekem obdobju bržkone družinska intima, danes pa se v cerkvah in seveda tudi drugod, bohotijo v vsem svojem sijaju. Namen postavljanja jaslic je predvsem poglobitev skrivnosti jaslic, ki prinašajo v naša srca radost, toplino in upanje. Zato naj ne bo postavljanje jaslic samo družinska navada ob praznovanju Božiča, saj je njihov pomen mnogo globlji, ne samo za otroke, ampak za vso družino.

Prav posebno doživetje, pa predstavlja postavljanje jaslic in okraševanje, tudi v naši župniji Ljutomer, kjer za to že vrsto let skrbijo mladi jasličarji iz naše župnije, pod vodstvom Jožeta Paniča mlajšega.

Letos so pri vsakoletnem tradicionalnem projektu - pripravi jaslic, okraševanju božičnih smrečic ter krasitvi z lučkami v naši župnijski cerkvi, sodelovali številni animatorji in bodoči birmanci, ki so v samo enem dnevu uspešno zaključili svoje delo.

Iskrena hvala vsem sodelujočim - celotni ekipi, ki vsako leto s pomočjo jaslic in številnih lučk, pričarate prečudovite božične praznike v naši župnijski cerkvi. Še posebej hvala organizatorju in mentorju Jožetu Paniču.

ponedeljek, 07.01.2019 - četrtek, 31.01.2019

OSMRTNICA VALERIJA MLAKAR

OSMRTNICA VALERIJA MLAKAR več ...