"Prvi pojem o onstranstvu dobi otrok v najnežnejši dobi od staršev. Prvo slutnjo onstranskega: molitev." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018

POSTAVLJANJE JASLIC IN PRAZNIČNO OKRAŠEVANJE

sreda, 20.12.2017

Božične jaslice so že od nekdaj nekaj prav posebnega, saj ponazarjajo svetopisemsko poročilo o Sveti družini in o Odrešenikovem rojstvu. Jaslice so bile v nekem obdobju bržkone družinska intima, danes pa se v cerkvah in seveda tudi drugod, bohotijo v vsem svojem sijaju. Namen postavljanja jaslic je predvsem poglobitev skrivnosti jaslic, ki prinašajo v naša srca radost, toplino in upanje. Zato naj ne bo postavljanje jaslic samo družinska navada ob praznovanju Božiča, saj je njihov pomen mnogo globlji, ne samo za otroke, ampak za vso družino.

Prav posebno doživetje, pa predstavlja postavljanje jaslic in okraševanje, tudi v naši župniji Ljutomer, kjer za to že vrsto let skrbijo mladi jasličarji iz naše župnije, pod vodstvom Jožeta Paniča mlajšega.

Letos so pri vsakoletnem tradicionalnem projektu - pripravi jaslic, okraševanju božičnih smrečic ter krasitvi z lučkami v naši župnijski cerkvi, sodelovali številni animatorji in bodoči birmanci, ki so v samo enem dnevu uspešno zaključili svoje delo.

Iskrena hvala vsem sodelujočim - celotni ekipi, ki vsako leto s pomočjo jaslic in številnih lučk, pričarate prečudovite božične praznike v naši župnijski cerkvi. Še posebej hvala organizatorju in mentorju Jožetu Paniču.