"Bogu se ne približamo z učenostjo, ne z razglabljanjem, ampak samo z ljubeznijo in iskrenim češčenjem." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018

BOŽIČNI KONCERT

četrtek, 28.12.2017

Praznični dnevi, ki spremljajo božične praznike so kot nalašč, da se ljudje vsaj malce ustavimo, da posedimo drug ob drugem in si privoščimo kakšno besedo ali skupno pesem samo za svoje srce, ki nas popelje v najlepše spomine, ali nas zbudi v lepoto današnjega dneva, ki je še včeraj nismo znali videti.

V želji, da bi začutili hvaležnost za preživeto leto in vse tisto, kar nam praznični dnevi prikličejo pred oči: veselje nad preprosto domačnostjo, toplim domom, družinskim praznovanjem, bližino dragih ljudi, smo si 25. decembra na praznik Božiča, po večerni sveti maši, v naši župnijski cerkvi sv. Janeza Krstnika, ogledali ponovitev dramske uprizoritve Marijin osliček, pod vodstvom Nuše Novak in Ksenije Erhatič ter se prepustili ubranim glasovom našega otroškega pevskega zbora, pod vodstvom zborovodkinje Felicite Heric Taškov ter vokalne skupine Luč, pod vodstvom mentorice Martine Kuzma. Zraven tega pa smo lahko prisluhnili glasbenikom Mladinskega orkestra, pod vodstvom dirigentke Felicite Heric Taškov. Program je povezovala Mira Rebernik Žižek.

Naši pevci in glasbeniki, so z čudovitim glasbenim izborom poskrbeli, da smo tudi mi s pomočjo njihove glasbe odpirali vrata svojih src, da je bilo v njih vedno več topline. Izvajalci so nas v božični koncert popeljali z božično obarvanimi skladbami in melodijami, plesom ter nepozabnim sporočilom, ki so ga preko besede in igre poudarili nastopajoči v božični igri.