"Prvi pojem o onstranstvu dobi otrok v najnežnejši dobi od staršev. Prvo slutnjo onstranskega: molitev." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018

SVETA MAŠA ZA ZAKONCE JUBILANTE

sreda, 06.06.2018

V župniji Ljutomer so v soboto, 9. junija 2018, pripravili tradicionalno župnijsko srečanje zakonskih jubilantov, ki v letošnjem letu praznujejo okrogle obletnice porok. To so zakonski pari, ki so se poročili med letoma 1958 in 2018.

Srečalo se je 40 parov zakoncev jubilantov.

Zahvalno sveto mašo je opravil župnijski upravitelj kaplan Zoran Car v somaševanju duhovnega pomočnika msgr. Izodorja Veleberija , ki je izpostavil tudi nekaj čudovitih misli o zakonskem življenju in zakonce spodbudil, naj odpirajo vrata svojih src božji besedi in drug drugemu.

Tudi v letošnjem letu so prejeli majhno darilce in rdeči nageljček kot znamenje medsebojne ljubezni.

Po obnovi obljub in zahvali za zvestobo so se vsi skupaj zbrali na župnijskem dvorišču, kjer so se zadržali v prijetnem obujanju spominov, odlični pogostitvi in prijetni glasbi. Tudi pijače ni manjkalo. Za sodelovanje pri maši in postrežbo so poskrbeli člani zakonskih skupin.

Iskrene čestitke vsem letošnjim zakoncem ob njihovih jubilejnih obletnicah in naj vas neskončna ljubezen in družinska sreča popeljeta po poteh, kjer se boste srečevali z novimi izzivi in kjer boste uresničevali svoje zakonske zaobljube.