"Ali ni čudež, da ta mrtva zemlja hrani vse živo: toliko vrst rastlinstva, živalstva, 6 milijard ljudi. Vsak dan mora zrasti toliko hrane, da se vse to nasiti. Človek se baha, da on ustvarja, v resnici kvečjemu sadi, zaliva, pobira sadeža – rast pa daje Bog, ki je vse ustvaril. Čudežna pomnožitev kruha v puščavi je pred našimi očmi." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018

ZAKLJUČNI ORGELSKI KONCERT VALENTINE BABIČ

torek, 25.09.2018

V soboto, 22. 9. 2018, sem v naši župnijski cerkvi izvedla zaključni koncert na kraljici med glasbili - orglah. Igranja na ta instrument sem se od prvega letnika gimnazije, torej skupno 4 leta, učila v Glasbeni šoli Beltinci pri prof. Mitju Medvedu. Hvaležna sem mu za ves trud, za vse spodbude in podporo. Zadnje leto sem se učila tudi igranja na klavir pri prof. Franji Gomboc. Tudi slednja je imela pomembno vlogo, da sem uspešno opravila sprejemne izpite na Akademiji za glasbo v Ljubljani, saj mi je samo v desetih mesecih uspela približati klavirsko glasbo in pripraviti zahtevan program za predmet klavir tako dobro in na takem nivoju. Brez njiju mi gotovo ne bi uspelo. Velik hvala obema. Na koncu sem se zahvalila še vsem ostalim, ki so mi kakorkoli pomagali na moji poti glasbenega izobraževanja ter tudi tistim, ki so pomagali pri pripravi dogodka. Prav tako hvala vsem, ki ste prišli in mi tako izkazali podporo pri mojem nadaljnjem glasbenem ustvarjanju.

Valentina Babič