"Ali ni čudež, da ta mrtva zemlja hrani vse živo: toliko vrst rastlinstva, živalstva, 6 milijard ljudi. Vsak dan mora zrasti toliko hrane, da se vse to nasiti. Človek se baha, da on ustvarja, v resnici kvečjemu sadi, zaliva, pobira sadeža – rast pa daje Bog, ki je vse ustvaril. Čudežna pomnožitev kruha v puščavi je pred našimi očmi." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018

SLOMŠKOVA NEDELJA

torek, 25.09.2018

V nedeljo, 23. septembra 2018, na Slomškovo nedeljo, smo v cerkvi sv. Janeza Krstnika v Ljutomeru, obhajali spomin na Slomškovo smrt, saj je Slomšek umrl 24. septembra 1862. Ko je umiral, je imel ob bolniški postelji podobo žalostne Matere Božje, ki je bila njegova velika tolažba in upanje ob odhodu v nebesa.

Letos namreč mineva 180 let, odkar je bl. A. M. Slomšek prišel za nadžupnika in dekana v Vuzenico (1838), kjer je šest let ostal v tej službi (do 1844). Zgodovinar dr. Franc Kovačič je za Slomškovo obdobje v Vuzenici zapisal: »Naravnost občudovanja vredno je, kaj vse je ustvaril v kratkih letih svojega službovanja v Vuzenici."

Tudi mi smo se pripravili na to daritev z iskrenim kesanjem, da bo Božja milost padla na zdravo, rodovitno zemljo in obrodila stoteren sad.
Sveto mašo je daroval duhovni pomočnik msgr. Izidor Veleberi, ki je v svoji pridigi še posebej izpostavil Jezusovo šolo, po kateri bi se morali vsi ravnati in živeti po njenih vzgledih. Kajti najpomembneje je, da v srcu za vedno ostanemo otroci, saj je le tako naša vera lahko vedno čista in in iskrena.

Ob Slomškovi sveti maši, so se nam pridružile tudi učiteljice, vzgojiteljice in  kateheti, ki vsako leto sodelujejo in pripomorejo k obhajanju te svete maše. V samem uvodu sv. maše je učiteljica Tanja Zajnkovič povedala nekaj besed o Slomškovem življenju in delu, njegovi požrtvovalnosti, skromnosti in trdni veri. Poudarila je tudi pomembnost vere in verskega življenja, o katerem nas uči tudi blaženi Anton Martin Slomšek.