"Evangelij je poln opominov, kakšna naj bo naša pravičnost, da bo učinkovita, da nas bo zadovoljila: Ako vaša pravičnost ne bo večja od farizejev in pismoukov ... " B. sl. Alojzij Kozar

ŠKOFIJSKI MINISTRANTSKI KVIZ

petek, 07.12.2018

V soboto, 1. decembra 2018, so se v Gornji Radgoni srečali ministranti iz župnij soboške škofije. Udeleženci so se najprej zbrali k molitvi v kapeli Trstenjakovega doma, ki jo je v okviru duhovne obnove vodil voditelj škofijskega odbora za ministrante mag. Simon Štihec. Zbrane ministrante in druge udeležence je ob tej priložnosti nagovoril škof msgr. dr. Peter Štumpf. V okviru tega molitvenega srečanja je bila tudi priložnost za sveto spoved.

Po odmoru in okrepčilu je sledil drugi del srečanja, kjer so se ministranti pomerili v ministrantskem kvizu na temo Božji služabnik škof Friderik I. Baraga, zakrament bolniškega maziljenja in ministrantski slovar. Na kvizu se je pomerilo deset ekip. Prvo mesto so osvojili ministranti iz župnije Lendava, drugo mesto ministranti iz župnije Ljutomer in tretje mesto ministranti iz župnije Turnišče.
Ob koncu srečanja je g. škof udeležencem podelil nagrade in priznanja ter zahvale za sodelovanje na tem srečanju. Obenem se je ministrantom zahvalil za ministriranje pri svetih mašah in jih povabil k dobri pripravi na božič. Zahvalo je izrekel tudi vsem, ki so kakorkoli pripomogli k uresničitvi tega molitvenega in družabnega srečanja, ki ga je pripravil škofijski odbor za ministrante.

Foto: dr. Franc Zorec

Vir: Škofija Murska Sobota