"Kristus bo prišel, da dokončno odpravi vse hudo in bo zavladalo božje kraljestvo pravice in ljubezni. Prizadevajmo si, da bomo med dobrimi." B. sl. Alojzij Kozar

MIKLAVŽEVANJE

petek, 07.12.2018

Sveti Miklavž je prvi izmed treh dobrih mož, ki vsako leto po ustaljenem običaju na dan pred godovnim praznikom sv. Nikolaja, obdaruje otroke. Tudi letos je pri večerni sveti maši, v cerkvi sv. Janeza Krstnika, obiskal pridne otroke iz ljutomerske župnije.

S pesmijo in molitvijo, so otroci s spodbudo kaplana in župnika, lepo sodelovali pri sveti maši in tako s skupnimi močmi priklicali radodarnega dobrotnika, katerega smo vsi, še posebej pa otroci, že nestrpno pričakovali. Pridružil se nam je v spremstvu svojih številnih pomočnikov ? angelčkov.

Ker pa so bili naši otroci celo leto zelo pridni, je poredne parklje pustil kar doma. Najprej je pozdravil številne otroke in njihove starše ter ostale vernike, nas nagovoril z lepo besedo, nato pa otroke obdaril s čudovitimi darili, katerih so bili zagotovo najbolj veseli. Iz nebeških višav je prinesel svoj blagoslov vsem otrokom in njihovim domačim ter jim zaželel naj bodo še naprej svetle lučke, ki svetijo in grejejo srca vseh. Miklavž pa ni obdaril samo pridnih in ubogljivih otrok, ampak tudi našega župnika Gorana, Izidorja in kaplana Borisa ter vse katehete in mentorje, ki so skozi celo leto marljivo in vestno skrbeli za naše otroke.