"Toliko skrbi nas tlači ? Ali ni do pike vse enako, kot pri nevernih?
Skrbi ostanejo, toda v drugačni luči! V luči zaupanja, da svoje skrbi NANJ preložimo." B. sl. Alojzij Kozar

13.EVROPSKO PRVENSTVO KATOLIŠKIH DUHOVNIKOV

sreda, 27.02.2019

EKIPA DUHOVNIKOV PAX je ekipa slovenskih katoliških duhovnikov, nogometnih navdušencev, ki deluje že vrsto let zaradi srečanj z Gospodom.

Kapetan nogometne reprezentance ekipe duhovnikov Pax je Jože Povh, župnik iz Kamnice pri Mariboru.

Dolgoletni član ekipe je tudi naš župnik Goran Merica, ki opravlja izjemno pomembno funkcijo golmana.

Med 25. februarjem in 1. marcem 2019, je v kraju Ulcinj v Črni gori potekalo 13. Evropsko prvenstvo katoliških duhovnikov v dvoranskem nogometu, katerega se je udeležila tudi naša slovenska ekipa Pax.

Zelo so bili veseli bratskega srečanja z več kot 220 duhovniki iz okoli 17 držav. Strogo resno in borbeno je bilo na igrišču, a nato bolj prijateljsko ob mizi.

Na 13. EU prvenstvu v dvoransķem nogometu v kraju Bar v Crni gori, je naša ekipa osvojila čudovito 9. mesto od 17. ekip. V zadnji tekmi so Ukrajino premagali 2:1.

Na finalnem obračunu je zmagala Portugalska - Fatimska Mati Božja, ki je svojim sinovom ohranila mirno kri na vseh tekmah evropskega nogometnega prvenstva katoliških duhovnikov v Črni Gori 2019.

Vse pohvale v imenu duhovnikov gostiteljem in sobratom za res prijetna srečavanja.

Za zaključek EU duhovniškega nogometnega prvenstva, gre zahvala slovenskemu golmanu  in našemu ljutomerskemu župniku - GORANU MERICA, ki je med najbolj zaslužnimi, da je Slovenija napredovala za 4 mesta po lestvici navzgor.

Veliko nogometnih uspehov tudi na vaši nadaljni poti in na tekmah v naših slovenskih in sosednjih krajih!