"Če bi se kdaj poglobil v to, kakšna vrednota je Bog, kakšna brezmejna ljubezen in dobrohotnost, ti srce ne bi dalo, da bi se odvrnil od njega." B. sl. Alojzij Kozar

MINISTRANTSKI NOGOMETNI TURNIR

nedelja, 07.04.2019

V soboto, 30. marca 2019 so se ministranti soboške škofije srečali na škofijskem nogometnem turnirju. Zbrali smo se v cerkvi Marije Snežne v Genterovcih, kjer je voditelj škofijskega odbora za ministrante g. mag. Simon Štihec vse lepo pozdravil in predstavil zgodovino cerkve ter vsebino praznika Marije Snežne. Po uvodni molitvi in priporočilu Bogu po Svetem angelu, so tekmovalci in navijači odšli v telovadnico, kjer so po turnirskem  sistemu "vsak z vsakim" igrali tekme po izžrebanem vrstnem redu.  Sodelovalo je šest ekip od osmih prijavljenih . Prvo mesto so si priborili nogometaši iz župnije Kobilje, druga je bila ministrantska skupina iz župnije Ljutomer, tretja pa iz župnije Dobrovnik. Vse ekipe so prejele priznanje za sodelovanje, prve tri pa tudi pokale, ki jim jih je izročil voditelj Pastoralne službe dr. Franc Zorec. Srečanje smo zaključili s pogostitvijo na dvorišču tamkajšnje šole. Čestitke vsem tekmovalcem.

Vir: Skofija Murska Sobota

Za besedilo in foto je poskrbel dr. Franc Zorec