"Kristus bo prišel, da dokončno odpravi vse hudo in bo zavladalo božje kraljestvo pravice in ljubezni. Prizadevajmo si, da bomo med dobrimi." B. sl. Alojzij Kozar

DEKANIJSKI KRIŽEV POT NA HOTIZI

ponedeljek, 15.04.2019

Vernike iz župnij ljutomerske dekanije je na Hotizi zbral dekan msgr. Franc Režonja, ki je molitev križevega pota tudi vodil. Za petje je skrbel Janez Ferencek, župnik iz Apač, za molitev rožnega venca med posameznimi postajami pa so poskrbeli posamezni župniki. Verniki iz posameznih župnij so molili besedila iz knjižice Križev pot, ki nas spomni na Jezusovo trpljenje, na trpljenje Božjega služabnika Danijela Halasa in na naše trpljenje. Ob koncu molitve se je dekan vsem udeležencem zahvalil, zahvalo je izrekel tudi članom PGD Hotiza, ki so vsako postno nedeljo poskrbeli za varnost. Redna letošnja molitev križevega pota po zadnji poti Božjega služabnika Danijela Halasa se je tako končala, vendar bodo romarji iz različnih slovenskih krajev prihajali na to posvečeno pot tudi v prihodnje, kakor so prihajali tudi do sedaj.

Vir: Škofija Murska Sobota
Foto in zapis: Klavdija Dominko