"Zavedajmo se, da je vse življenje priprava na smrt. To ni nekaj žalostnega, turobnega, ampak veselega, radostnega, saj gremo domov k Očetu, in če ga ljubimo, kdo se tega ne bi veselil." B. sl. Alojzij Kozar

PRVO SVETO OBHAJILO

četrtek, 09.05.2019

So dnevi v življenju vsakega med nami, ki so še posebno vredni spomina. Eden izmed takšnih prav posebnih dni, je bila tudi 4.velikonočna nedelja - NEDELJA PRVEGA SVETEGA OBHAJILA, 12. maja 2019, ko je v župniji Ljutomer sveta maša ob 10.00 uri, potekala v znamenju praznovanja prvega Svetega obhajila.

Letos je 43 veroučencev (izmed tega 22 deklet in 21 fantov) iz Ljutomera, Stročje vasi in Cvena, v svoja srca prvič prejelo živega Boga, Jezusa, ki nas neizmerno ljubi.

To so nam s pesmijo in z žarom v očeh dokazali tudi oni sami, saj so pod vodstvom katehistinj ter v sodelovanju mladinskega orkestra in otroškega pevskega zbora ter mamice Judite Karba in v sodelovanju staršev, pripravili čudovito sveto mašo, ki jo je daroval župnik Goran Merica, v somaševanju kaplana Borisa Kučka in duhovnega pomočnika msgr. Izidorja Veleberija. Prav posebna zahvala gre predvsem našemu kaplanu, ki je z največjim veseljem vodil in pripravljal prvoobhajance za ta prazničen dan.

Prvoobhajancem in njihovem staršem bo ta dan zagotovo ostal v lepem in večnem spominu. Vsi skupaj pa upamo, da bo živi Jezus v njihovih srcih še dolgo prebival in risal žar v njihovih očeh. Po končani slovesnosti v cerkvi sv. Janeza Krstnika, je sledilo skupinsko fotografiranje, nato pa je vsak posebej nadaljeval slavje v krogu svoje družine in sorodnikov.

Foto in zapis: Nuša Novak

četrtek, 11.07.2019 - nedelja, 21.07.2019

KRIŠTOFOVA NEDELJA

V nedeljo, 21. julija 2019, bo pri vseh svetih mašah blagoslov voznikov in vozil, saj obhajamo Krištofovo nedelja. Vaši darovi bodo namenjeni za potrebe misijonarjev pri njihovem delu. več ...