"Če bi se kdaj poglobil v to, kakšna vrednota je Bog, kakšna brezmejna ljubezen in dobrohotnost, ti srce ne bi dalo, da bi se odvrnil od njega." B. sl. Alojzij Kozar

SVETA MAŠA ZA ZAKONCE JUBILANTE

sobota, 08.06.2019

V župniji Ljutomer so v soboto, 8. junija 2019, pripravili tradicionalno župnijsko srečanje zakonskih jubilantov, ki v letošnjem letu praznujejo okrogle obletnice porok. To so zakonski pari, ki so se poročili med letoma 1959 in 2019.

Srečalo se je 24 parov zakoncev jubilantov. 6 parov je obeležilo jubilejnih 50 let poroke - zlato poroko, en par pa kar 55 let poroke - smaragdno poroko.

Zahvalno sveto mašo je opravil župnik Goran Merica v somaševanju duhovnega pomočnika msgr. Izodorja Veleberija , ki je izpostavil tudi nekaj čudovitih misli o zakonskem življenju in zakonce spodbudil, naj odpirajo vrata svojih src božji besedi in drug drugemu.

Tudi v letošnjem letu so prejeli majhno darilce - angelčka, kot znamenje medsebojne ljubezni.

Po obnovi obljub in zahvali za zvestobo so se vsi skupaj zbrali na župnijskem dvorišču, kjer so se zadržali v prijetnem obujanju spominov, odlični pogostitvi in prijetni glasbi. Tudi pijače ni manjkalo. Za sodelovanje pri maši in postrežbo so poskrbeli člani zakonskih skupin.

Iskrene čestitke vsem letošnjim zakoncem ob njihovih jubilejnih obletnicah in naj vas neskončna ljubezen in družinska sreča popeljeta po poteh, kjer se boste srečevali z novimi izzivi in kjer boste uresničevali svoje zakonske zaobljube.

Foto in zapis: Nuša Novak