"Zavedajmo se, da je vse življenje priprava na smrt. To ni nekaj žalostnega, turobnega, ampak veselega, radostnega, saj gremo domov k Očetu, in če ga ljubimo, kdo se tega ne bi veselil." B. sl. Alojzij Kozar

TELOVO

nedelja, 23.06.2019

V četrtek, 20. junija 2019, smo na praznik Svetega Rešnjega telesa in Svete Rešnje krvi, tudi verniki v župniji Ljutomer, na prvi četrtek po nedelji Svete trojice, tradicionalno praznovali Telovo, ki poveličuje evharistično skrivnost oziroma spomin Gospodove smrti in vstajenja.

Res je, da se evharistična skrivnost, ki je središče vsega krščanskega življenja, posebno slavi na veliki četrtek zvečer. Ker pa je slavljenje povezano z velikim petkom, to je s premišljevanjem Kristusovega trpljenja in smrti, je nemogoče izkazati primerno veselje in hvaležnost, da je Bog stalno med nami. Zato smo kristjani uvedli poseben praznik Svetega Rešnjega telesa.

Večerna sveta maša, ki jo je daroval župnik Goran Merica, v somaševanju kaplana Borisa Kučka in msgr. Izidorja Veleberija, se je ob koncu zlila s procesijo z Najsvetejšim ter z blagoslovi pri oltarjih na vseh štirih straneh cerkve, še dodatno obogatila prisotne vernike, posvetila dihanje celotne župnije in delo na zemlji.  Nosilci neba in pevci so izpovedovali vero v resnično Kristusovo navzočnost v evharistiji, vsi ostali pa smo javno pokazali svojo vero v Evharističnega Jezusa, ter prosili za blagoslov naše župnije, vsega našega dela in za odvrnitev zla.

Tudi letošnji prvoobhajanci in ostali otroci so se udeležili procesije, da so pred oltarji posuli cvetje - kot je to v navadi.

Po procesiji je sledil še zaključni slovesni mašni blagoslov z Najsvetejšim v cerkvi.

Foto: Lidija Panič in Mojca Belcl Magdič

Zapis: Nuša Novak

četrtek, 11.07.2019 - nedelja, 21.07.2019

KRIŠTOFOVA NEDELJA