"Kdor duhovnika kritizira, ga opravlja, tudi če je kriv, ne dela Bogu v čast, ne podpira svete Cerkve, temveč ravno narobe, razširja pohujšanje."B. sl. Danijel Halas

1. SVETA MAŠA ZA MLADE

sobota, 26.10.2019

Pri prvi sveti maši za mlade so sodelovanje s pesmimi in glasbo pripravili mladi iz župnije Murska Sobota, sodelovanje z uvodi pa mladi iz župnije Beltinci. Mašo je vodil voditelj Škofijskega odbora za mladino Aljaž Baša, somaševala pa sta dekan lendavske dekanije Boris Kučko in dekan soboške dekanije Ivan Kranjec.
Pri pridigah bomo skupaj pri mladinskih srečanjih razmišljali ob knjigi Fultona Sheena: Ustvarjeni za srečo. Kaplan Aljaž je v pridigi spomnil, da smo vsi ustvarjeni za srečo, popolno srečo. Do resnične sreče pridemo, če pustimo, da se nas dotakne Jezus, ki vse ponovno ustvari, ki s svojim dotikom daje mladost in svežino. Prave sreče ne bomo našli v stvareh, ki jih imamo ali si jih želimo. Kdaj pa kdaj nas doletijo razočaranja, udarci, ponavljanje letnika ali razreda, konča se ljubezensko razmerje. Če ljudje doživimo razočaranje, pomeni, da srečo iščemo na nepravem mestu, iskati jo moramo pri Bogu. Vsi si želimo popolne sreče, življenja, resnice in ljubezni, zaradi tega, ker smo za to popolnost ustvarjeni, ustvarjeni smo za Boga. Bog je naš končni cilj, če izberemo njega, ne bomo več razočarani, on je naša prava in popolna sreča. Potrebno je priznati praznino v naših srcih, poiskati Njega, ki bo zapolnil našo praznino. Naše srce nima popolne oblike, manjka nam delček srca. Ko je Bog ustvarjal naša srca, je hotel delček te lepote in dobrote zadržati pri sebi. Da bi lahko bili popolnoma srečni, da bi lahko popolnoma ljubili, ... moramo iti k Bogu, da nam on vrne tisti delček, ki ga za nas čuva od večnosti.
Po sveti maši smo se še nekaj časa zadržali na skupnem druženju in klepetu.

Naslednja maša za mlade bo v petek, 25. oktobra 2019 ob 19. uri. Sodelovanje s pesmimi in glasbo pripravijo mladi iz župnije Ljutomer, sodelovanje z uvodi pa mladi iz župnije Turnišče.

Zapisali: mladi iz Murske Sobote

Fotografije: s. Martina Golavšek