"Kdor duhovnika kritizira, ga opravlja, tudi če je kriv, ne dela Bogu v čast, ne podpira svete Cerkve, temveč ravno narobe, razširja pohujšanje."B. sl. Danijel Halas

6. ŠKOFIJSKO ROMANJE MINISTRANTOV

sobota, 26.10.2019

6. škofijsko romanje ministrantov in ministrantk, ki ga je organiziral škofijski referent mag. Simon Štihec, je mlade bogoslužne sodelavce (prav tako ministrante iz naše ljutomerske župnije), popeljalo v škofijo Novo mesto. V stolnici jih je sprejel in pozdravil novomeški škof msgr. Andrej Glavan. Sveto mašo je ob somaševanju duhovnikov daroval soboški škof dr. Peter Štumpf, ki je v pridigi nagovoril ministrante in ministrantke ter jih z spodbudnimi besedami potrdil v njihovem služenju in v prizadevanju za dobre življenjske drže, med katerimi je posebej izpostavil potrpežljivost. Po maši je o stolnici spregovoril stolni župnik dr. Silvester Fabijan. Sledil je ogled cerkve sv. Lenarta in frančiškanskega samostana z bogato knjižnico. Po kosilu so se romarji odpeljali na Zaplaz, kjer so v Marijini romarski cerkvi, v kateri so shranjeni telesni ostanki mladega mučenca bl. Alojzija Grozdeta z litanijskimi vzkliki na čast bl. Alojziju Grozdetu sklenili romarsko dogajanje in se s tremi avtobusi odpeljali domov.

Vir: Škofija Murska Sobota