"Upanje človeka nosi, ga vzdržuje, hrani. In moram celo reči, da upanje človeka zdravi." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020

SREČANJE BRALCEV BOŽJE BESEDE

sobota, 23.11.2019

V soboto, 23. novembra 2019 smo se bralci božje besede Župnije Ljutomer srečali s stolnim župnikom iz Murske Sobote g. Goranom Kuharjem. Na zelo zanimiv in prepričljiv način nam je poskušal približati pomen branja Sv. pisma. Naša naloga je brati Sv. pismo, božja pa, a pošlje Sv. Duha razsvetljenja.  Če bomo brali Sv.pismo, bo rasla naša vera. Zelo pomembno si je VZETI ČAS ZA BRANJE Sv. pisma. Priporočljivo je vsak dan, odločimo se, koliko časa dnevno in mesto branja naj bo vedno isto, po možnosti miren kotiček našega doma. Beremo po 4 pomembnih točkah:

• Označimo OBLJUBE, ki nam jih Bog daje;

• Označimo ZAPOVEDI, ki jih moramo poslušati in izpolnjevati;

• Označimo tisto,  kar je OSEBNO ZA NAS, kaj nam sporoča; kako naj to živim v svojem življenju;

• Kaj naj  DELAMO, kako naj TO ŽIVIM v svojem življenju;

Po tej metodi  je vsak zase prebiral 1. Janezovo pismo.

Pristop k Sv. pismu NI NAPAČEN ali PRAVILEN, saj je vsak človek poseben, gre za »moje« izkušnje, »moje« dvome. Gre za osebni nagovor-beseda, stavek- ali se me čustveno dotakne. Razmišljamo o posamezni besedi, stavku in vprašamo se: »Dragi Bog, kaj mi želiš sporočiti, kaj mi govoriš… Vedno je v ozadju moja življenjska zgodba.

Izbira izdaj Sv. pisma je pestra. Obstaja tudi vrsta revij in knjig za poglobite osebe vere: Magnificat, Beseda med nami, Poti k Bogu, Katekizem katoliške cerkve, Resertiran, Ni poti nazaj… Veliko možnosti spoznavanja Sv. pisma in sploh verske literature je tudi preko spleta.

Pogovarjali smo se tudi o pomembnosti službe bralca, saj je le-ta kot služba oznanjevalca. Zato je pomembno, kako beremo. Ko preberemo, vedno rečemo: POSLUŠALI SMO BOŽJO BESEDO.

Posebej nam je g. Goran predstavil METODO LEKCIODEVINA. To je stara benediktinska metoda štirih korakov:

1. BRANJA

2. PREMIŠLJEVANJA

3. MOLITVE

4. KONTEMPLACIJE

Srečanje je potekalo v prijetnem vzdušju. Vsekakor smo se morda ponovno ozavestili pomena SLUŽBE BRALCA BOŽJE BESEDE in pa pomena BRANJA SVETEGA PISMA  za naše vsakodnevno življenje.

Foto: Nuša Novak

Zapis povzetka: Marija Pušenjak

torek, 09.06.2020 - ponedeljek, 13.07.2020

BIRMA V ŽUPNIJI LJUTOMER BO V SOBOTO 11.07.2020 OB 9 URI.

BIRMA V ŽUPNIJI LJUTOMER BO V SOBOTO 11.07.2020 OB 9 URI. več ...