"Trpljenje je čudovit božji dar, zato ga sprejmimo, naj nas oblikuje, naj iz nas naredi prave ljudi in skozi naše solze bo sijala sreča, da bomo vedeli: Bog nas s trpljenjem vzgaja, da bi naredil iz nas nekaj velikega." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020

34. NEDELJA MED LETOM - KRISTUS KRALJ VESOLJSTVA - DODATNA OZNANILA

ponedeljek, 25.11.2019

1. Hvala vernikom iz Vrazove, Ivana Kaučiča, Cankarjeve, Zacherlove in Mestni breg, da so skrbeli za čistočo in krašenje cerkve v minulih štirinajstih dnevih in darovali svoj dar za cerkev. Za čistočo cerkve in krašenje skrbi v adventnem času skupina Prenova v Duhu.

2. Ta teden je posvečen dogajanju Karitas. Letošnje geslo tedna je Dobro iz vsakega srca.

3. Izdelava adventnih vencev bo od 15. ure dalje v dvorani Karitas: 26., 28. in 29.11. Posebej vabimo otroke, da pridejo in si izdelajo adventni venec. S seboj naj prinesejo sveče. Vence bomo ponujali po sv. mašah v soboto, 30.11. in nedeljo 1.12., ko bo blagoslov adventnih vencev. Prihodnjo nedeljo bo polovica nabirke namenjena za škofijsko, druga polovica pa za Župnijsko Karitas. Pri vseh mašah bodo sodelovale članice Karitas.

4. ŽK Ljutomer je organizator dobrodelne regijske prireditve ŠKOFIJSKI KLIC DOBROTE v nedeljo, 1.12. ob 14. uri v dvorani ŠIC Ljutomer. Iskreno vas vabimo na prireditev, ki bo preplet pesmi, glasbe, veselja, dobrote… Prostovoljni darovi obiskovalcev bodo namenjeni za DODATNE PROGRAME UČENCEV OŠ CVETKO GOLAR LJUTOMER. Pripravljamo tudi druženje po prireditvi.

4. Prihodnjo nedeljo bo pri 10. maši tudi maša za čebelarje. Po sveti maši boste pred cerkvijo lahko pokusili medene dobrote. Povabljeni ste, da od domačih čebelarjev kupite med in medene izdelke. Čebelarji bodo svoje izdelke ponudili po vseh svetih mašah.

5. V adventem času darujete stolnino, ki je vaš prispevek za vzdrževanje in obnovo cerkve. V adventu namenite svoj dar 20 € po osebi. Svoj dar oddajte v zakristiji ali župnišču. S tem dejanjem boste dragi verniki spet pokazali vašo veliko srce in da imate radi svojo župnijo. Že v naprej se zahvaljujem vsem darovalcem, ki boste darovali svoj dar za stolnino. Bog naj vam povrne vašo dobroto in blagoslavlja vaše življenje in delo.

6. Otroci ta teden dobijo pri verouku adventne koledarje.

7. V soboto, 14. decembra vabljeni na romanje v predbožično Budimpešto. Romanje organizira agencija Aritours. Cena romanja je 39 eur. Prijave zbiramo do 6. decembra. Lepo vabljeni.

8. Miklavž je sporočil, da želi tudi letos obiskati in obdarovati vaše otroke, v četrtek, 5. 12. ob 16. uri. Otroke prijavite v zakristiji ali župnišču in prispevajte 10 €. Vsi, ki ste že prijavili svoje otroke vzemite prosim v zakristiji ali na župnišču podobico. Hvala za razumevanje.

četrtek, 30.04.2020 - torek, 30.06.2020

Navodila slovenskih škofov za vzpostavitev javnega bogoslužja v slovenskih cerkvah v času epidemije COVID-19 več ...