"Dan nove maše je za župnijo velik praznik." B. sl. Danijel Halas

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020

ŽEGNANJE PRI SVETI ANI NA PODGRADJU

torek, 28.07.2020

V nedeljo 26. julija 2020, je pod vznožjem Doljnega gradu na Podgradju, sredi gozda, kjer stoji cerkev sv. Ane, potekalo tradicionalno vsakoletno žegnanje, na katerem se vsako leto zberejo verniki od blizu in daleč.

Pred leti je bila kapelica svete Ane obnovljena in takrat so se odločili, da bo vsako leto na dan sv. Joahima in Ane pri tej kapeli tudi sveta maša, na kateri se vedno zbere veliko ljudi. Še posebej se vsako leto veselijo z Anami, ki se udeležijo svete maše.

Sveto mašo je za vse žive in pokojne vaščane letos daroval naš rojak, dr. Franc Zorec - župnik v Bakovcih, v somaševanju našega župnika Gorana Merice, msgr. Izidorja Veleberija in dr. Ivana Štuheca.

To prečudovito nedeljo smo tako tudi obhajali slovesnost srebrne svete maše - 25 let duhovništva našega rojaka dr. Franca Zoreca.

Po sveti maši, pa je sledilo še veselo druženje in pogostitev vseh obiskovalcev ter godujočih žena in deklet.

Ta nedelja je bila tudi Krištofova nedelja. Pri vseh svetih mašah in prav tako tudi pri tej sveti maši je bil  blagoslov avtomobilov. Naši darovi so bili namenjeni za potrebe misijonarjev. Skupaj smo zbrali 855 eur.

Iskrena hvala vsem, ki ste kakor koli pomagali pri slovesnosti srebrne svete maše našega rojaka, dr. Franca Zorca. Posebna zahvala pa gre zagotovo našemu ključarju Branku Smodišu.

Foto in zapis: Nuša Novak