"Veselje bo tako popolno, da bomo nesposobni za vsak občutek maščevalnosti ali privoščljivosti. Vsemu temu se polaga temelj tukaj in sedaj. Kakšno življenje, takšna smrt, kakšna smrt, taka večnost." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020  2021

CVETNA NEDELJA

petek, 26.03.2021

Cvetna nedelja je dan navdušenja in veselja, da prihaja med nas Jezus. Jeruzalemčani so ga pozdravili s palmovimi vejami in s plašči, ki so jih položili po tleh. Mi ga pozdravljamo z zelenjem in presmeci, ki smo jih v velikem številu prinesli k slovesnemu blagoslovu, kateri je bil zaporedoma pri štirih svetih mašah.

Letos je praznovanje cvetne nedelje zaradi epidemije COVID-19 potekalo v prilagojeni obliki.

Blagoslovi "presmecev" so bili v naši župnijski cerkvi, v nedeljo, 28. marca 2021, pri 7., 8., 9. in 10. sveti maši, vendar zaradi epidemiološke situacije znotraj cerkve in ne kot običajno zunaj pred Florijanovo kapelo.

Verniki smo se na ta dan, skupaj zbrali in preživeli praznično sveto mašo, ki jo je ob 10.00 uri daroval duhovni pomočnik, msgr. Izidor Veleberi.

Osrednja pozornost velja velikonočnemu tridnevju Gospodovega trpljenja, smrti in vstajenja. Tako so veliki četrtek, petek in velika sobota, skupaj z veliko nočjo središče vsega krščanskega verovanja. Prav zato skušajmo te dneve preživeti v večji zbranosti in povezanosti s trpečim Jezusom.

S cvetno nedeljo se začne neposredna priprava na veliko noč, ki je največji krščanski praznik.

Cvetna nedelja je vsebinsko povezana z velikim petkom, ko se spominjamo Gospodovega trpljenja in smrti na križu, na oba dneva pa pri bogoslužju prebiramo odlomke o Jezusovem trpljenju in smrti.

Bogoslužje, ki poteka od cvetne do velikonočne nedelje, zaznamuje bogata simbolika, ki pomaga h globljemu razumevanju jedra krščanskega verovanja.

Foto in zapis: Nuša Novak

sreda, 28.04.2021 - ponedeljek, 31.05.2021

ŠMARNICE 2021

Marijino življenje naj ne bo za nas samo zgled vere, upanja in ljubezni.  Odločimo se, da se bomo v njenem mesecu (mesecu šmarnic) vsak dan podali »na obisk« v njen dom, v Nazaret, kjer se več ...