"Kdor duhovnika kritizira, ga opravlja, tudi če je kriv, ne dela Bogu v čast, ne podpira svete Cerkve, temveč ravno narobe, razširja pohujšanje."B. sl. Danijel Halas

SVETI VEČER

nedelja, 25.12.2016

V soboto, 24. decembra 2016, je bil sveti večer. In ta dan je vedno nekaj prav posebnega. Tradicionalno ga preživimo v krogu ožjih družinskih članov, ob delanju jaslic in molitvi ter krašenju božične smrečice. Pokadimo in pokropimo tudi domače ognjišče.

Polnočnice so bile tudi letos kakor običajno, ob 16.30 v Domu starejših občanov v Ljutomeru in prav tako v Stročji vasi. Ob 19. uri je  bila otroška polnočnica in ob 24. uri še slovesna polnočnica. Pred polnočnico ob 24.00 uri smo lahko prisluhnili božičnim pesmim, ki so nas še bolj pripravile na praznovanje Božičnih skrivnosti kot smo že vajeni. Začetek božičnic je bil ob 18.30 in ob 23.30 uri.

Ob 18.30 je bil tudi program, ki ga je pripravil župnijski mladinski orkester, pod vodstvom mentorice Felicite Heric Taškov, v sodelovanju s pevkami vokalne skupine Luč, pod vodstvom Martine Kuzma ter otroci dramske skupine Zvezdice, pod vodstvom Nuše Novak. Otroci so nam na čaroben način pričarali skrivnost Svetega večera in nam tako polepšali praznovanje.

Po božičnici je sledila slavnostna otroška polnočna maša, katero je daroval župnik in dekan Andrej Zrim. Med celotno sveto mašo nas je razveseljeval novonastali orkester, dekleta iz vokalne skupine pa so nam popeljala do višav s svojimi angelskimi glasovi.

Ob koncu polnočnice pa je v soju božičnih lučk zadonela še božična pesem Sveta noč, ki že več kot 190 let združuje ljudi po vsem svetu.

Posebno mesto v cerkvi in seveda tudi v naših srcih, so na ta dan predstavljale jaslice, ki so jih postavili mladi pod vodstvom Jožeta Paniča. Pred ali po sveti polnočnici smo si jih lahko tudi ogledali in počastili novorojenega Odrešenika. Nato pa smo ponesli lučko miru iz Betlehema v svoj dom in z njo ponesli mir in veselje v družinsko ognjišče.