Ljutomer

MISEL DNEVA

"Kdor ne moli, ni kristjan, čeprav zapisan v krstno knjigo. Molitev je opešala. Zakaj? Ker je opešala vera. Vera pa je opešala, ker je molitev ni hranila, ker ni bilo osebnega odnosa do Boga, kar je mogoče samo v molitvi." B. sl. Alojzij Kozar

Božja beseda


Vir: www.hozana.si

ANKETA

Kdo je avtor članka v Stopinjah 2017 z naslovom Človekova pot svetosti?
rezultati anket

Duhovni pomočnik - msgr. Izidor Veleberi

msgr. Izidor Veleberi - duhovni pomočnik

Rojen sem 31.07.1937 v Bogojini kot sedmi otrok staršem Janezu in Kristini, roj. Kardinar.
Osnovno šolo 5 razredov sem obiskoval v Bogojini. Nato sem vstopil na klasično gimnazijo v  Ljubljani. Maturiral sem 1957 v Ljubljani na sedmi državni gimnaziji. Takoj po končani maturi 1957 sem 18 mesecev služil vojaški rok. 31. marca 1959 sem se vpisal v mariborsko bogoslovje v Ljubljani z željo, da postanem duhovnik.
9.06.1963 sem bil v Mariborski stolnici posvečen v duhovnika. Posvetil me je dr.Maksmilijan Držečnik, mariborski škof. Novo mašo sem imel 30.06.1963 v Bogojini.
V šestem letniku sem bil  ob sobotah in nedeljah v Laškem, duhovni pomočnik.
S 01.08.1964 sem bil nastavljen za kaplana v Gornjo Radgono. V Radgoni smo 1968 zgradili podružnično cerkev na Spodnji Ščavnici
S 15.07.1969 sem bil prestavljen za kaplana v Beltincih, kjer smo uredili dom za sestre redovnice in dom za upokojene duhovnike.
S 15.07.1972 sem bil postavljen za župnijskega upravitelja v Jarenini in nato imenovan za župnik.
S 15.07. 1982 sem bil prestavljen za župnijskega upravitelja in nato 25.04.1084 župnika v Ljutomeru, do 01.08.2001.
Bil sem član škofijskega duhovniškega sveta, bil sem član škofijskega pastoralnega sveta, centra za duhovne poklice in član liturgične komisije škofije Maribor. Bil sem član komisije pri oblikovanju razmišljanj pri Radiu Murski val za oddajo MISEL IN ČAS. Bil sem član komisije pri urejevanju za priključitev župnije Razkrižje Mariborski nadškofiji. Od 23.10.2007 sem škofijski duhovni asistent župnijskih gospodinj
Že v Jarenini sem bil pet let dekan in pet let dekan tudi v Ljutomeru.
Bil sem prvi predsednik ŽUPNIJSKE KARITAS v Ljutomeru. Izdajali smo župnijsko glasilo UTRIP. 25 let sem vodil Župnijski pevski zbor.
Leta 1994 sem od SKUPŠČINE OBČINE LJUTOMER prejel OBČINSKO PRIZNANJE za moj prispevek pri ohranjanju in obnovi kulturne dediščine. Za plemenito delo v župniji sem prejel Občinsko priznanje PLAKETA Z LISTINO IN DENARNO NAGRADO in leta 2001 OBČINSKO PISNO PRIZNANJE ZA ŽIVLJENSJKO DELO.
Tudi v cerkvenem področju sem prejel od sv.očeta podpisano priznanje za zasluge v pastoralnem delu IMENOVANJE za monsignorja.
01.08.2001 sem predal župnijo v Ljutomeru mojemu  nasledniku g. VEHOVAR JOŽETU, ki je prišel iz Velenja. V župniji Ljutomer sem duhovni pomočnik.
Moje novomašno vodilo je bilo VESELEGA DAROVALCA BOG LJUBI. Zato se trudim in to potrjujem in sem SREČEN DUHOVNIK V HOJI ZA KRISTUSOM!

Napovednik


 četrtek, 12.10.2017 - petek, 12.01.2018

MLADINSKA SKUPINA IN MINISTRANTI

več ...


 četrtek, 12.10.2017 - petek, 12.01.2018

SLOMŠKOVO BRALNO PRIZNANJE

več ...


 torek, 21.11.2017 - sreda, 29.11.2017

ROMANJE SODELAVCEV KARITS NA PONIKVO

več ...


 sreda, 22.11.2017 - torek, 05.12.2017

MIKLAVŽEVANJE

več ...


 sreda, 22.11.2017 - sobota, 09.12.2017

PREDBOŽIČNO ROMANJE NA DUNAJ

več ...

Celotni seznam napovedi