Karbova kapela v Radomerščaku

Na mestu kjer stoji kapelica je že leta 1887 bil postavljen križ. Kapelico je dal postaviti lastnik vinograda First po zaobljubi za srečno vrnitev iz vojne v začetku 20 stol. Kapelica stoji ob poti iz Radomerja v Radomerščak in se je prej imenovala Škrlečeva saj so za Firštom bili lastniki Škrlečevi. Danes je v lasti Karbovih. Leta 1980 jo je Slavko Karba dal  obnoviti v zahvalo za ozdravitev vnuka. Kapelica je bila  lepo obnovljena 2008. V oktobru je pri kapeli sveta maša.

četrtek, 30.04.2020 - torek, 30.06.2020

Navodila slovenskih škofov za vzpostavitev javnega bogoslužja v slovenskih cerkvah v času epidemije COVID-19 več ...