"Trpljenje je čudovit božji dar, zato ga sprejmimo, naj nas oblikuje, naj iz nas naredi prave ljudi in skozi naše solze bo sijala sreča, da bomo vedeli: Bog nas s trpljenjem vzgaja, da bi naredil iz nas nekaj velikega." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018

SVETI VEČER

torek, 26.12.2017

V nedeljo, 24. decembra 2017, na 4. adventno nedeljo, smo letos obeležili tudi sveti večer. In ta dan je vedno nekaj prav posebnega. Tradicionalno ga preživimo v krogu ožjih družinskih članov, ob delanju jaslic in molitvi ter krašenju božične smrečice. Pokadimo in pokropimo tudi domače ognjišče.

Polnočnice so bile tudi letos kakor običajno, ob 16.30 v Domu starejših občanov v Ljutomeru in prav tako v Stročji vasi. Ob 19. uri je  bila otroška polnočnica in ob 24. uri še slovesna polnočnica. Pred polnočnico ob 24.00 uri smo lahko prisluhnili božičnim pesmim, ki so nas še bolj pripravile na praznovanje Božičnih skrivnosti kot smo že vajeni. Začetek božičnic je bil ob 18.30 in ob 23.30 uri.

Ob 18.30 je bil tudi program, ki ga je pripravila letošnja župnijska dramska skupina birmancev in ostalih otrok, pod vodstvom Nuše Novak in Ksenije Erhatič, župnijski mladinski orkester in otroški pevski zbor, pod vodstvom mentorice Felicite Heric Taškov, v sodelovanju s pevkami vokalne skupine Luč, pod vodstvom Martine Kuzma. Otroci so nam na čaroben način z dramsko uprizoritvijo predstave Marijin osliček, pesmijo, glasbo in plesom, pričarali skrivnost Svetega večera in nam tako polepšali praznovanje.

Po božičnici je sledila slavnostna otroška polnočna maša, katero je daroval župnik in dekan Andrej Zrim. Med celotno sveto mašo nas je razveseljeval orkester, dekleta iz vokalne skupine in otroci pevskega zbora, pa so nam popeljala do višav s svojimi angelskimi glasovi.

Ob koncu polnočnice pa je v soju božičnih lučk zadonela še božična pesem Sveta noč, ki že več kot 190 let združuje ljudi po vsem svetu.

Posebno mesto v cerkvi in seveda tudi v naših srcih, so na ta dan predstavljale jaslice, ki so jih postavili mladi pod vodstvom Jožeta Paniča. Pred ali po sveti polnočnici smo si jih lahko tudi ogledali in počastili novorojenega Odrešenika. Nato pa smo ponesli lučko miru iz Betlehema v svoj dom in z njo ponesli mir in veselje v družinsko ognjišče.