"To je značilnost vere: Bogu dati vse! To je tudi smisel vseh daritev: zanesti se nanj. Brez tega noben dar nič ne pomeni. "B. sl. Alojzij Kozar

SVETI VEČER

torek, 25.12.2018

V ponedeljek, 24. decembra 2018, je bil sveti večer. In ta dan je vedno nekaj prav posebnega. Tradicionalno ga preživimo v krogu ožjih družinskih članov, ob delanju jaslic in molitvi ter krašenju božične smrečice. Pokadimo in pokropimo tudi domače ognjišče.

Polnočnice so bile tudi letos kakor običajno, ob 16.30 v Domu starejših občanov v Ljutomeru in prav tako v Stročji vasi. Ob 19. uri je  bila otroška polnočnica in ob 24. uri še slovesna polnočnica. Pred polnočnico ob 24.00 uri smo lahko prisluhnili božičnim pesmim, ki so nas še bolj pripravile na praznovanje Božičnih skrivnosti kot smo že vajeni. Začetek božičnic je bil ob 18.30 in ob 23.30 uri.

Ob 18.30 je bil tudi pester program, ki ga je pripravila župnijska dramska skupina otrok, pod vodstvom Nuše Novak, župnijski mladinski orkester pod vodstvom mentorice in dirigentke Felicite Heric Taškov, v sodelovanju z otroškim pevskim zborom Kresnički z mentorico Anja Slokan ter s pevkami vokalne skupine Luč, pod vodstvom Martine Kuzma. Otroci so nam na čaroben način z dramsko uprizoritvijo predstave PISMO ZA JEZUSA, pesmijo in glasbo, pričarali skrivnost Svetega večera in nam tako polepšali praznovanje.

Po božičnici je sledila slavnostna otroška polnočna maša, katero je daroval župnik Goran Merica. Med celotno sveto mašo nas je razveseljeval orkester, dekleta iz vokalne skupine in otroci pevskega zbora, pa so nam popeljala do višav s svojimi angelskimi glasovi.

Ob koncu polnočnice pa je v soju božičnih lučk zadonela še božična pesem Sveta noč, ki že več kot 190 let združuje ljudi po vsem svetu.

Posebno mesto v cerkvi in seveda tudi v naših srcih, so na ta dan predstavljale jaslice, ki so jih postavili mladi pod vodstvom Jožeta Paniča. Pred ali po sveti polnočnici smo si jih lahko tudi ogledali in počastili novorojenega Odrešenika. Nato pa smo ponesli lučko miru iz Betlehema v svoj dom in z njo ponesli mir in veselje v družinsko ognjišče.

četrtek, 11.07.2019 - nedelja, 21.07.2019

KRIŠTOFOVA NEDELJA

V nedeljo, 21. julija 2019, bo pri vseh svetih mašah blagoslov voznikov in vozil, saj obhajamo Krištofovo nedelja. Vaši darovi bodo namenjeni za potrebe misijonarjev pri njihovem delu. več ...