"Evangelij je poln opominov, kakšna naj bo naša pravičnost, da bo učinkovita, da nas bo zadovoljila: Ako vaša pravičnost ne bo večja od farizejev in pismoukov ... " B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020

PRVO SVETO OBHAJILO

torek, 28.07.2020

So dnevi v življenju vsakega med nami, ki so še posebno vredni spomina. Eden izmed takšnih prav posebnih dni, je bila tudi NEDELJA PRVEGA SVETEGA OBHAJILA, 28. junija 2020, ko je v župniji Ljutomer sveta maša ob 10.00 uri, potekala v znamenju praznovanja prvega Svetega obhajila.

Letos je 32 veroučencev (izmed tega 14 deklet in 18 fantov) iz Ljutomera, Stročje vasi in Cvena, v svoja srca prvič prejelo živega Boga, Jezusa, ki nas neizmerno ljubi.

To so nam s pesmijo in z žarom v očeh dokazali tudi oni sami, saj so pod vodstvom katehistinje Lidije Panič in Ksenije Erhatič, v sodelovanju mešanega zbora Sv. Janez Krstnik ter mamice Judite Karba in v sodelovanju staršev, pripravili čudovito sveto mašo, ki jo je daroval župnik Goran Merica. Prav posebna zahvala gre predvsem našima katehistinjama, ki sta z največjim veseljem vodili in pripravljali prvoobhajance za ta prazničen dan.

Kljub nekoliko drugačnemu praznovanju zaradi epidemioloških razmer, pa bo prvoobhajancem in njihovem staršem ta dan zagotovo ostal v lepem in večnem spominu. Vsi skupaj pa upamo, da bo živi Jezus v njihovih srcih še dolgo prebival in risal žar v njihovih očeh. Po končani slovesnosti v cerkvi sv. Janeza Krstnika, je sledilo skupinsko fotografiranje, nato pa je vsak posebej nadaljeval slavje v krogu svoje družine in sorodnikov.

Foto in zapis: Nuša Novak