"Vprašanje naše molitve je osnovno vprašanje. Od tega je odvisna vera in nevera." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020  2021  2022  2023  2024

2. IN 3. NEDELJA MED LETOM - DODATNA OZNANILA

nedelja, 14.01.2024

Leto X., Januar 2024, št. 1

Teden molitve za edinost med kristjani

MOLITEV

O Bog, ki si nas po svetih bratih Cirilu in Metodu poklical k edinosti vere, zedini vse kristjane v svoji sveti Cerkvi. Naj bomo v češčenju troedinega Boga vsi narodi na zemlji združeni, kakor so združeni Božji izvoljenci v nebesih. To te prosimo po zasluženju Jezusa Kristusa, po priprošnji prečiste Device Marije, sv. Cirila in Metoda, sv. Leopolda Mandića in vseh svetnikov.Amen.
Oče naš... Zdrava Marija... Slava Očetu...

Sveta Devica Marija, prosi za nas!

Sveta brata Ciril in Metod, prosita za nas!

Blaženi Anton Martin Slomšek, prosi za nas!

»Ljubi Gospoda, svojega Boga … in svojega bližnjega kakor samega sebe« (Lk 10,25-37)

Obhajanje tedna molitve za edinost v letu 2024 (18.–25. januar) je v znamenju ozaveščanja, da je sestavina ekumenskega gibanja tudi »ekumenizem krvi«. O tem pogosto govori papež Frančišek. Ko 2. vatikanski koncil našteva vezi, s katerimi je Katoliška cerkev povezana z drugimi kristjani, omenja, da Sveti Duh tudi v njih deluje s svojimi darovi in milostmi, jih posvečuje in je številnim kristjanom v drugih Cerkvah podelil moč za mučeništvo. Krščanstvo je danes na svetu najbolj preganjana vera. Štiri petine vseh ljudi, ki so preganjani zaradi vere, so kristjani.    To se dogaja predvsem v Afriki, na Bližnjem in Srednjem vzhodu in v Aziji, vse bolj pa tudi v Evropi, če pomislimo na umore duhovnikov v Franciji. Tudi to je razlog, da so besedila za letošnji teden edinosti pripravili preganjani kristjani iz afriške države Burkine Faso, kjer so tako katoličani kot protestanti žrtve divjanja islamskih teroristov. Kristjani proti sovraštvu postavljajo ljubezen, zato so za glavno misel izbrali Jezusovo zapoved ljubezni do Boga in bližnjega. Ekumenizem je bistvena sestavina sinodalnega procesa, ki poteka v Katoliški cerkvi. Sinoda pomeni »skupno hojo« ali »skupno pot« tistih, ki verujemo v Jezusa Kristusa, ki je sebe imenoval »Pot«. Ekumensko gibanje je v bistvu »sinoda«, »skupna hoja«.
Po papežu Frančišku vsebuje troje: »skupaj hoditi, skupaj moliti in skupaj sodelovati«. Letos obhajamo tudi ekumenski jubilej, saj bo 21. novembra 2024 minilo 60 let, odkar je 2. vatikanski koncil razglasil konstitucijo o Cerkvi, odlok o ekumenizmu in odlok o katoliških vzhodnih Cerkvah. S temi dokumenti se je Cerkev pridružila ekumenskemu gibanju, ki je vzklilo pretežno v anglikanskem okolju, in podala svoja načela za sodelovanje. Odpovedala se je izrazom, kot sta krivoverstvo (herezija) in razkol (shizma). Odpovedala se je tudi dotlej splošno veljavnemu »ekumenizmu vrnitve« drugih kristjanov v Katoliško cerkev. Koncil zato pravi, da Sveti Duh budi v kristjanih prizadevanje, da bi se vsi zedinili »na način, katerega je določil Kristus« (C 15).

ŽIVLJENJE Z ŽUPNIJO V PRIHODNJIH DNEH

· Hvala članicam molitvene skupine, da so očistile in okrasile cerkev. Naslednjih štirinajst dni skrbijo za čiščenje in krašenje cerkve verniki iz ulic Jeruzalemska, Prekomorskih brigad, Lendavske in Ante Trstenjaka.

· Hvala vam za vaše današnje darove za cerkev  pri darovanju okrog oltarja.

· V četrtek, 18. januarja po sveti maši sestanek sodelavk Karitasa na župnišču. Lepo vabljene vse članice.

· V petek, 19. januarja bomo imeli svetopisemski maraton po maši zvečer. Prebirali bomo Božjo Besedo od 18.30 ure do 20.00 ure. Lepo povabljeni da pridete in skupaj beremo Sveto Pismo.

· V petek, 26. januarja lepo vabljeni k sveti maši in po maši na slavljenje pred Najsvetejšim in po tem na molitev nad posamezniki za telesno in duhovno zdravje.

Še naprej ste lepo povabljeni k darovanju stolnine. Stolnina  je vaš prispevek za vzdrževanje župnije. Vabimo vse družine, da s svojim darom podprete župnijo na materialnem področju. Priporočeni dar je 20 € po osebi ali vsak naj daruje po svojih zmožnostih. Hvala vam že v naprej za vašo dobroto in odprto srce. Hvaležen sem vsakega vašega daru. Svoj dar lahko oddate v zakristiji ali župnišču.