Ljutomer

MISEL DNEVA

"Upanje človeka nosi, ga vzdržuje, hrani. In moram celo reči, da upanje človeka zdravi." B. sl. Alojzij Kozar

Božja beseda


Vir: www.hozana.si

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020  2021  2022  2023  2024  2025  

33. in 34. nedelja med letom - dodatna oznanila

nedelja, 16.11.2025

Leto XI., November 2025, št. 23

TEDEN KARITAS-24.-30.11.2025-GESLO »NA POTI UPANJA«

Upanje je več kot lepa želja. Je prepričanje, da bo naša prihodnost boljša od sedanjega trenutka in da nam naša vera, naša sedanjost daje možnost, da to uresničujemo in da smo pripravljeni za to nekaj konkretno storiti.

Tudi letos vam pred TEDNOM KARITAS, ponujamo dejavnosti in vas vabimo, da se odzovete povabilu. Vaš odziv bo potrditev našega sedanjega dela in dela v prihodnje.

- 24. 25. in 27.11.2025-pletenje adv.vencev od 15. ure dalje v dvorani pri Karitas. Vsi, ki imate smisel za pletenje vencev vabljeni, da se nam pridružite in po možnosti prinesete tudi zelenje. Vabimo tudi otroke, da pridejo in si ob pomoči sodelavk Karitas spletejo svoj adventni venec. S seboj si naj prinesejo adv.sveče.  Navedene dneve si bo mogoče, ob pomoči zunanjih sodelavk Karitas,  izdelati tudi božične voščilnice. Adventni venci bodo od torka, 25.11. na razpolago v cerkvi pri križevem oltarju. Priporočeni dar je 10€. Denar lahko oddate v ŠKATLO KARITAS.

- 26.11.2025 ob 20.uri prenos dobrodelnega koncerta KLIC DOBROTE na RTV SLO in radiu Ognjišče. Izkupiček bo namenjen družinam v stiski.

- V tednu Karitas bodo oddaje o delovanju Karitas na radiu Ognjišče, TOTEM RADIU in radiu PRLEK.

-  Na NEDELJO KARITAS bodo sodelavci Karitas sodelovali pri sv. maši ob 8.in 10. uri. Istega dne bo regijski dobrodelni koncert  KLIC DOBROTE v ŠPORTNI DVORANI pri I. OŠ Murska Sobota ob 14.uri.

- Nekateri člani ŽPS in Karitas bodo v tednu Karitas zbirali trajnejša živila ali kmetijske pridelke tudi po vaseh. Živila boste lahko prinesli v prostore Karitas 24., 25. in 27.11. od 15. do 18. ure, prav tako pa lahko živila oddate v škatlo pred prostore Karitas pred ali po  obeh sv. mašah v nedeljo, 30.11.  Trajnejša živila, higienske pripomočke ipd.  bo možno oddati tudi v trgovini Hofer. od petka, 28.11. do sobote, 6.12. Zbrana živila bomo razdelili družinam in posameznikom v stiski iz naše župnije.

Vabljeni, da se tudi letos vključite v vsakoletni projekt  pisanja pisem  z naslovom PISMO ZA LEPŠI DAN, Mlade Karitas Slovenije.  Gre zato, da z roko napišete kratko pismo ali voščilnico z lepimi željami, dodate kakšno drobno pozornost-podobico....Pismo zaprete, vendar naslova ne napišete. Pismo ali voščilnico oddajte najkasneje do 4.12. v župnišče. Voščila bodo poslana organizatorjem, ti pa jih bodo razposlali starejšim širom po Sloveniji, predvsem tistim, ki živijo sami. Še vedno se lahko prijavite za MIKLAVŽEVE ANGELČKE in pripravite po navodilih paket za otroke iz socialno ogroženih družin.. Za podrobne infor. Pokličite Marijo Pušenjak-070757403.

Člani ŽK Ljutomer izrekamo iskreno zahvalo vsem, ki ste doslej na različne načine podpirali naše delovanje, se odzvali na naše prošnje in skupaj z nami lajšali in lepšali življenje mnogim družinam in posameznikom v stiski. Tudi letos vabimo nove sodelavce, da svoj prosti čas, svoje talente namenijo delovanju v naši župnijski Karitas, ki bo drugo leto obeležila 35 let delovanja.

ŽUPNIJSKA KARITAS

ŽIVLJENJE Z ŽUPNIJO V PRIHODNJIH DNEH

· Hvala vernikom iz Ptujske, Razlagove, Kajuhove in Prešernove ulice, da so očistili in okrasili cerkev. Naslednjih štirinajst dni skrbijo za čiščenje in krašenje cerkve verniki iz Zgornjega Krapja.

· MePZ sv. Janez Krstnik vabi k slovesni maši v petek, 21. novembra na predvečer praznika sv. Cecilije, zavetnice cerkvenih pevcev in organistov, ob svoji 20. obletnici petja in igranja. Lepo vabljeni.

· V soboto, 22. novembra bo delovna akcija čiščenja cerkve in njene okolice pred prihajajočimi prazniki. Lepo vabljeni dragi verniki, da pridete in skupaj pripravite domačo cerkev za praznike. Delovna akcija se bo pričela ob 8.45 uri. Za okrepčilo bo poskrbel župnik.

· V petek, 28. novembra lepo vabljeni po maši k molitvi pred Najsvetejše in potem k molitvi nad posamezniki za telesno in duhovno zdravje.

· V soboto, 29. novembra prisrčno vabljeni na koncert Mešanega pevskega zbora Cven-Pristava ob 18.00 uri v cerkev Sv. Janeza Krstnika.

· V nedeljo, 30. novembra na prvo adventno nedeljo bo prišel v našo župnijo g. škof msgr. dr. Janez Kozinc, ki bo vodil sveto mašo ob 10.00 uri. Po maši bo druženje s škofom pred cerkvijo ob dobrotah, ki jih bodo pripravili dobri ljudje. Pridimo in se poveselimo skupaj z našim pastirjem naše škofije. Lepo vabljeni. 

· Na prvo adventno nedeljo, 30. Novembra bodo vsi vaši darovi pri maši namenjeni za delovanje župnijske Karitas Ljutomer. Že vnaprej se vam sodelavke Karitas zahvaljujejo za vaše darove.

- V zakristiji lahko dobite Marijanski koledar. Vaš dar za koledar je 4 eur.

 

OZNANILA na 33. navadno nedeljo

1. Pri izhodu iz cerkve si vzemite nova dvotedenska oznanila.

2. Hvala vernikom iz Ptujske, Razlagove, Kajuhove in Prešernove ulice, da so očistili in okrasili cerkev. Naslednjih štirinajst dni skrbijo za čiščenje in krašenje cerkve verniki iz Zgornjega Krapja.

3. MePZ sv. Janez Krstnik vabi k slovesni maši v petek, 21. novembra na predvečer praznika sv. Cecilije, zavetnice cerkvenih pevcev in organistov, ob svoji 20. obletnici petja in igranja. Lepo vabljeni.

4. V soboto, 22. novembra bo delovna akcija čiščenja cerkve in njene okolice pred prihajajočimi prazniki. Lepo vabljeni dragi verniki, da pridete in skupaj pripravite domačo cerkev za praznike. Delovna akcija se bo pričela ob 8.45 uri. Za okrepčilo bo poskrbel župnik.

5. V zakristiji lahko dobite Marijanski koledar. Vaš dar za koledar je 4 eur.

6. V soboto, 29. novembra prisrčno vabljeni na koncert Mešanega pevskega zbora Cven-Pristava ob 18.00 uri v cerkev Sv. Janeza Krstnika.

7. Pri darovanju okrog oltarja ste za potrebe župnije prejšnjo nedeljo darovali 1450 eur. Hvala vam za vašo dobroto.

8. Pri izhodu iz cerkve si vzemite nove Poti k Bogu.