"Če se ne izgubi niti en atom telesa v nič, kako bi se moglo izničiti vse to, kar je duhovnega." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020

Zapisnik 2. seje ŽPS v letu 2012/13

nedelja, 18.11.2012

ZAPISNIK  SEJE ŽPS IN ŽGS

Seja je bila v nedeljo, 18.11.2012, po večerni sveti maši, ob 17.45 uri, v dvorani papeža Janeza Pavla Velikega.
Za sejo je bil predlagan naslednji dnevni red:
1. Pozdrav in večernice ter  desetka rožnega venca za milost in dar vere.

2. Pregled zapisnika prejšnje seje.

3. Tema: Naše poslanstvo, št. 46; str. 15-18.  (Bogdan Cvetka in Škrobar Jan)

4. AKTUALNA TEMATIKA:

a) Pregled župnijskega koledarja
b) Adventni čas in duhovna obnova
c) Obisk bolnikov
d) Maša za čebelarje
e) Koledovanje
f) Leto vere
g) Dar za duhovnike in sedežnina
h) Program posameznih odborov za prihodnje leto (pripravite pisne predloge)
5. Razno.

Ad1) Gospod župnik Andrej Zrim je pozdravil  prisotne.  Sledila je skupna molitev večernic. S predlaganim dnevnim redom smo se strinjali.
       Ad2) Pregledali smo zapisnik prejšnje seje, ki je bila dne 07.10. 2012.

Sprejme se sklep, da krašenje ostaja tedensko kot doslej.
Duhovna  obnova ob 1. novembru je v redu uspela, prav tako sv. maša za lovce.
Ob praznovanju zlate maše našega duhovnika G. Izidorja  Veleberija se imenuje odbor za pripravo slovesnosti.   Predsednica:  Marija Pušenjak
Člani: Franc Rošker, Panič Jože, Cvetka Sakelšek,  Hrga Branko in  Kovačič Alojz.
Zapisnik je bil potrjen.

Ad3)  Predstavljeni sta bili dve temi iz našega poslanstva.
Prvo je predstavila  Cvetka Bogdan na temo NAŠE PREDNOSTI.
Poudarila je, da je potrebno temeljito premisliti sedanjost, če hočemo videti v prihodnost. Prednosti na Slovenskem so: zmernost v teologiji in pastorali, navezanost na katoliško tradicijo, zavzetost in marljivost pastoralnih delavcev, solidarnost in vzgoja ter iskrena vera.
Drugo temo je predstavil Jan Škrobar na temo NAŠE ŠIBKOSTI.
Poudaril je, da  šibkostim naše Cerkve lahko rečemo tudi rane. Rane, ki jih prepoznavamo na Slovenskem so ranjena občestvenost, nezvestoba obljubam, pomanjkanje poguma in lastne identitete, duh izključevanja ter pretirana skrb za materialne dobrine.

Ad4) Aktualna tematika
a) Pregled župnijskega koledarja
Na osnutek koledarja za leto 2013 ni bilo pripomb in je potrjen.
b) Adventni čas in duhovna obnova
Kot je bilo že dogovorjeno bodo letošnjo duhovno obnovo v adventnem času pripravili naši domači duhovniki. Za spoved bo na voljo tudi spovednik od drugod.
Veroučenci  bodo tako kot lani opravili spoved sami.
V adventnem času bo dano s strani duhovnikov veliko vzpodbud. Kot verni župljani jih poskušajmo zaživeti.
V adventni akciji otroci otrokom poskušajmo starši nagovarjati otroke tako, da bodo sami začutili potrebo pomagati ubogim in lačnim.
c)  Obisk bolnikov
Vsak član ŽPS v svoji vasi poskrbi za obisk  bolnih in ostarelih in se pozanima o morebitnih novih bolnikih. Spoved po vaseh bo v sredo, 19.12.2012 in v petek, 21.12.2012 v domu ostarelih v Ljutomeru.
d)  Maša za čebelarje
              Maša za čebelarje bo v nedeljo, 09.12.2012 ob 10h. Čebelarji bodo ponudili svoje izdelke po
              vseh nedeljskih mašah, tudi v soboto zvečer.
e) Koledovanje
              Koledovanje bo letos na Štefanovo 26.12.2012  tako kot lansko leto in v soboto 29.12.2012.
              Voditelji skupin poskrbijo za izvedobo koledovanja v svoji vasi. Stroški koledovanja se
              pokrijejo iz nabirke.

f) Leto vere
            Slomškove bralne značke se udeležuje kar lepo število bralcev.
            V Slamnjaku se obnavlja versko znamenje in bo kmalu končano. Obnovo bodo pokrili  vaščani.
          Obnova Marijinega oltarja se bo v Adventnem času prekinila in se bo nadaljevala po Veliki noči. Nadaljuje pa se delo v restavratorski delavnici (slika, kipi?..).
          Verska znamenja. Vsaka družina naj bi doma imela na vidnem mestu versko znamenje. Prav bi
          bilo, da imamo na dom naročen tudi verski časopis; Družino, Ognjišče. Prav bo, če v letu vere bolj prisluhnemo Radiu Ognjišče ali vsaj omogočimo bolnim in ostarelim, da lahko poslušajo radio Ognjišče.
          Spletna stran Župnije Ljutomer. Kmalu bo na voljo prenovljena spletna stran. Aktualne dogodke želimo sproti aktualizirati in objaviti.
g) Dar za duhovnike in sedežnina
        Sedežnina  ostane 10 EUR-ov. Kdor zmore  več lahko daruje več. Celoten prispevek bo namenjen za obnovo Marijinega oltarja.
h) Program posameznih odborov za prihodnje leto (pripravite pisne predloge)
    Te točke nismo posebej obravnavali.
Ad5) Razno
Župnijski koledar bo mogoče dobiti v  cerkvi ali v župnišču ob Božiču in Novem letu. Koledniki, ga ne bodo delili ob koledovanju..
Zaradi neljubih dogodkov na in ob igrišču bo odslej igrišče zaklenjeno. Za športne aktivnosti je mogoče dobiti ključ pri g. Župniku. Prav tako več ni dovoljen prehod iz šole mimo igrišča. Na tej poti je veliko blata, ki se prinese v učilnice. Nekdo izmed mladih je razbil okno kaplanije. Zaradi ogroženosti duhovnika g. Martina Paniča je bila za razjasnitev situacije klicana policija.
Pred nami je teden Karitas.  Organizirano bo zbiranje darov v prostorih Karitas in po vaseh pri članih ŽPS. Zbiranje bo v četrtek, 29.11.2012 od 9-16 ure. V torek 27.11.2012 in v četrtek 29.11.2012 bo potekala izdelava adventnih venčkov. Dar naj bi znašal 8 EUR-ov.  V sredo, 28.11.2012 bo romanje Karitas v Ponikvo. Udeležimo se tudi generalke ?Klic dobrote? v Celju. Sv. maša  bo ob zaključku tedna Karitas, v nedeljo, 2.12.2012.
Tudi letos bo organizirano miklavževanje. Če kdo ne bi zmogel prispevka za Miklavža se lahko obrne na Karitas.
Naslednja seja ŽPS in ŽGS bo 27.01.2012
Sejo smo zaključili ob 20h.

Zapisal: Jan Škrobar

torek, 09.06.2020 - ponedeljek, 13.07.2020

BIRMA V ŽUPNIJI LJUTOMER BO V SOBOTO 11.07.2020 OB 9 URI.

BIRMA V ŽUPNIJI LJUTOMER BO V SOBOTO 11.07.2020 OB 9 URI. več ...