Ljutomer

MISEL DNEVA

"Kdor duhovnika kritizira, ga opravlja, tudi če je kriv, ne dela Bogu v čast, ne podpira svete Cerkve, temveč ravno narobe, razširja pohujšanje."B. sl. Danijel Halas

Božja beseda


Vir: www.hozana.si

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020  2021  

Zlata maša msgr. Izidorja Veleberija

nedelja, 23.06.2013


V nedeljo, 23. junija je msgr. Izidor Veleberi obhajal zlato mašo. Bogu smo se skupaj z njim zahvalili za 50 let veselega služenja in pričevanja v duhovniškem poklicu. V Ljutomerski župniji in tukajšnjim ljudem je preživel kar 31. let. Po slovesni sveti maši, ki jo je vodil zlatomašnik, nagovoril preko pridige g. škof msgr. dr. Peter Štumpf je sledilo prijetno druženje v okolici cerkve.

Bogu hvala za zlatomanika in njegov zgled veselega služenja.

 

Več o zlatomašniku - zlatomašnik se sam predstavi:

"Rojen sem 31.07.1937 v Bogojini kot sedmi otrok staršem Janezu in Kristini, roj. Kardinar.

Osnovno šolo 5 razredov sem obiskoval v Bogojini. Nato sem vstopil na klasično gimnazijo v  Ljubljani. Maturiral sem 1957 v Ljubljani na sedmi državni gimnaziji. Takoj po končani maturi 1957 sem 18 mesecev služil vojaški rok. 31. marca 1959 sem se vpisal v mariborsko bogoslovje v Ljubljani z željo, da postanem duhovnik.

9.06.1963 sem bil v Mariborski stolnici posvečen v duhovnika. Posvetil me je dr.Maksmilijan Držečnik, mariborski škof. Novo mašo sem imel 30.06.1963 v Bogojini.
V šestem letniku sem bil  ob sobotah in nedeljah v Laškem, duhovni pomočnik. 
S 01.08.1964 sem bil nastavljen za kaplana v Gornjo Radgono. V Radgoni smo 1968 zgradili podružnično cerkev na Spodnji Ščavnici
S 15.07.1969 sem bil prestavljen za kaplana v Beltincih, kjer smo uredili dom za sestre redovnice in dom za upokojene duhovnike.
S 15.07.1972 sem bil postavljen za župnijskega upravitelja v Jarenini in nato imenovan za župnik.
S 15.07. 1982 sem bil prestavljen za župnijskega upravitelja in nato 25.04.1084 župnika v Ljutomeru, do 01.08.2001.
Bil sem član škofijskega duhovniškega sveta, bil sem član škofijskega pastoralnega sveta, centra za duhovne poklice in član liturgične komisije škofije Maribor. Bil sem član komisije pri oblikovanju razmišljanj pri Radiu Murski val za oddajo MISEL IN ČAS. Bil sem član komisije pri urejevanju za priključitev župnije Razkrižje Mariborski nadškofiji. Od 23.10.2007 sem škofijski duhovni asistent župnijskih gospodinj 
Že v Jarenini sem bil pet let dekan in pet let dekan tudi v Ljutomeru.
Bil sem prvi predsednik ŽUPNIJSKE KARITAS v Ljutomeru. Izdajali smo župnijsko glasilo UTRIP. 25 let sem vodil Župnijski pevski zbor. 
Leta 1994 sem od SKUPŠČINE OBČINE LJUTOMER prejel OBČINSKO PRIZNANJE za moj prispevek pri ohranjanju in obnovi kulturne dediščine. Za plemenito delo v župniji sem prejel Občinsko priznanje PLAKETA Z LISTINO IN DENARNO NAGRADO in leta 2001 OBČINSKO PISNO PRIZNANJE ZA ŽIVLJENSJKO DELO.
Tudi v cerkvenem področju sem prejel od sv.očeta podpisano priznanje za zasluge v pastoralnem delu IMENOVANJE za monsignorja. 
01.08.2001 sem predal župnijo v Ljutomeru mojemu  nasledniku g. VEHOVAR JOŽETU, ki je prišel iz Velenja. V župniji Ljutomer sem duhovni pomočnik.
Moje novomašno vodilo je bilo VESELEGA DAROVALCA BOG LJUBI. Zato se trudim in to potrjujem in sem SREČEN DUHOVNIK V HOJI ZA KRISTUSOM!"

 

Foto: Foto Tivadar

Napovednik


 četrtek, 10.12.2020 - petek, 30.04.2021

Navodila za obhajanje svetih maš v mariborski metropoliji.

Navodila za obhajanje svetih maš v  mariborski metropoliji. več ...

Celotni seznam napovedi