"Evangelij je poln opominov, kakšna naj bo naša pravičnost, da bo učinkovita, da nas bo zadovoljila: Ako vaša pravičnost ne bo večja od farizejev in pismoukov ... " B. sl. Alojzij Kozar

ŠKOFIJSKO SREČANJE KOLEDNIKOV

sobota, 12.01.2019

Čez sto kolednikov iz devetih župnij soboške škofije je na škofijskem srečanju v Veliki Polani pri sveti maši nagovoril škof dr. Peter Štumpf, kasneje pa še misijonar z Madagaskarja Janez Krmelj. Škof se je kolednikom zahvalil za njihovo poslanstvo oznanjevanja Jezusa, ki je tudi v naših krajih vedno bolj potrebno, saj mnogi več Jezusa ne poznajo. Po sv. maši so koledniki s spremljevalci, s škofom in duhovniki odšli do groba Božjega služabnika Danijela Halasa, kjer jim je škof na kratko spregovoril o tem našem vzorniku in priprošnjiku, ki je pogumno oznanjal Jezusa in zanj dal tudi svoje življenje. Po molitvi za beatifikacijo Božjega služabnika Danijela Halasa so koledniki odšli do Doma Danijela Halasa, kjer jih je nagovoril misijonar Janez Krmelj. Predstavil je svojo odločitev za duhovništvo, ki je vzklila ravno iz nasprotovanja Kristusu, kar je doživljal med služenjem vojaščine. Želel je služiti Kristusu, zato je odšel v misijone, na Madagaskar, kjer deluje že trideset let. V težkih razmerah oznanja Kristusa in pomaga ljudem preživeti. Kolednikom se je zahvalil za darove, ki so jih zbrali. Z njimi bodo misijonarji lahko naredili veliko dobrega ljudem, ki so izkoriščani, zato tudi pogosto lačni in brez osnovnih sredstev. Kljub temu pa znajo biti veseli in hvaležni.
V zadnjem delu srečanja, ki ga je vodil domači župnik Boris Tibaut, so se predstavili koledniki iz župnij: Bakovci, Beltinci, Črensovci, Gornja Radgona, Kančevci, Lendava, Ljutomer, Odranci in Turnišče. Navdušeno so pripovedovali o svojem poslanstvu oznanjevanja in zbiranja darov za misijone. Misijonar je vsem udeležencem razdelil spominke in misijonski koledar. Po telesnem okrepčilu, ki so ga pripravili v Domu Danijela Halasa, so se koledniki odpravili domov, obogateni s spoznanjem, da lahko tudi oni izboljšujejo svet, da dobro delo zmeraj prinese dober sad, da Bog zmeraj nagradi tistega, ki dela dobro, kakor je to zagotovil misijonar Janez Krmelj.

Vir: Škofija Murska Sobota