"Zavedajmo se, da je vse življenje priprava na smrt. To ni nekaj žalostnega, turobnega, ampak veselega, radostnega, saj gremo domov k Očetu, in če ga ljubimo, kdo se tega ne bi veselil." B. sl. Alojzij Kozar

ŠMARNICE 2019

ponedeljek, 29.04.2019

Mesec maj velja po zaslugi prebujajoče narave za najlepši mesec v letu in po lepi slovenski krščanski tradiciji je posvečen materi Boga, Mariji. V mesecu maju hodimo z Devico Marijo. Ob njej se učimo, kaj pomeni biti Božji otrok, kaj pomeni biti svet in koliko časa biti zvest ter vztrajati v dobrem. Ona je naša učiteljica in zgled, mi pa smo njeni ljubljeni otroci.

Zato se tudi v župniji Ljutomer vsako leto pridno zbiramo, tako otroci kot tudi odrasli ob pobožnosti Mariji v čast - ŠMARNICAH ter ob poslušanju čudovitih pripovedi o Mariji.

V sredo 1. maja 2019 smo začeli s pobožnostjo šmarnic po vaseh in tudi v župnijski cerkvi. Ob jutranjih mašah so šmarnice za starejše, ob večerih pa za otroke.

Slovenski katehetski urad je po pooblastilu Slovenske škofovske konference za leto 2019 skupaj s Celjsko Mohorjevo družbo pripravil:

Šmarnice za otroke Med belim in modrim Nilom avtorice Berte Golob so posvečene spoznavanju življenja misijonarja Ignacija Knobleharja, saj bomo v letu 2019 obhajali dvestoletnico njegovega rojstva. Še posebej bo leto obarvano misijonsko tudi z izrednim misijonskem mesecem, ki ga je napovedal papež Frančišek. Želimo si, da bi misijonarjevo pričevanje otroke spodbudilo k delu za misijone, zaupanju v Marijino priprošnjo in pogumu za življenje iz vere. Šmarnicam so dodane kartice z miselno igro in podobami misijonske poti misijonarja Ignacija Knobleharja

Šmarnice za odrasle Moj mali besednjak od Ž do A avtorja Gregorja Čušina nas s pronicljivimi razmisleki ob pojmih od Ž do A vodijo k spraševanju o življenju kristjana sredi sodobnega sveta. Smo pri tem pogumni? Ali raje poniknemo sredi množice, sledeč čredi, ki ne prepozna več, kje je srčika čudeža življenja? Kje se spotikamo in kam stremimo? Da bi le »živeli svoje življenje od Ž do A, kot drevo, ki mu listje ne ovene, ker ima korenine v nebesih, krošnjo pa še na zemlji«!

Šmarnice za odrasle Panonski cvetovi za Marijo avtorja Alojzija Kozarja ml. so nastale ob stoletnici združitve prekmurskih Slovencev z matičnim narodom. Zgodbe so lep oris vernosti Slovencev v Prekmurju skozi različna zgodovinska obdobja. Predstavljene so vidnejše osebnosti s kulturnega in verskega področja, ki so zaznamovale vzhodni del slovenskega narodnega ozemlja.

četrtek, 11.07.2019 - nedelja, 21.07.2019

KRIŠTOFOVA NEDELJA

V nedeljo, 21. julija 2019, bo pri vseh svetih mašah blagoslov voznikov in vozil, saj obhajamo Krištofovo nedelja. Vaši darovi bodo namenjeni za potrebe misijonarjev pri njihovem delu. več ...