"Ali ni čudež, da ta mrtva zemlja hrani vse živo: toliko vrst rastlinstva, živalstva, 6 milijard ljudi. Vsak dan mora zrasti toliko hrane, da se vse to nasiti. Človek se baha, da on ustvarja, v resnici kvečjemu sadi, zaliva, pobira sadeža ? rast pa daje Bog, ki je vse ustvaril. Čudežna pomnožitev kruha v puščavi je pred našimi očmi." B. sl. Alojzij Kozar

ZAKLJUČEK 17. LOTMERŠKEGA ORATORIJA

petek, 23.08.2019

V nedeljo, 18. avgusta 2019, smo pri deseti sveti maši, slovesno obeležili zaključek letošnjega že 17. LOTMERŠKEGA ORATORIJA.

Sveto mašo je daroval župnik Goran Merica, za molitev, glasbo, petje in odlično vzdušje, pa so poskrbeli naši otroci in njihovi animatorji.

Animatorji pa so sveto mašo še posebej obeležili z dramsko uprizoritvijo zaključne oratorijske zgodbe o PETRU KLEPCU.

Po končani sveti maši, smo se vsi skupaj zbrali na dvorišču župnišča, kjer so otroci predstavili svoje izdelke, se malce okrepčali ter se posladkali s sočno lubenico in poskrbeli za čudovito druženje vseh generacij.

In tako je prišel h kraju tudi 17. lotmerški oratorij. Teden, ki smo ga preživeli skupaj, je minil kot bi trenil. Med sabo smo se zelo povezali, spletli pova prijateljstva in ob Petru Klepcu spoznavali moč prošnje in odpuščanja, moč spoznanja in pomoči.

V prvi vrsti gre zahvala nebeškemu Očetu, katerega božjih dotikov smo bili deležni vsak dan posebej in nebeški Materi, ki nas je ves čas Oratorija nežno ogrinjala s svojim plaščem in nas varovala.

Hvala vam, dragi starši, ki ste nam zaupali v varstvo svoje otroke in jim z udeležbo omogočili rast v medsebojnih odnosih in veri.

Ob vas, otroci, pa smo rasli tudi animatorji, ki smo se po najboljših močeh potrudili, da bi vam na razumljiv in privlačen način približali moč prošnje in odpuščanja, moč spoznanja in pomoči. Da smo pa to lahko naredili, gre zahvala vsem animatorjem za trud, čas in potrpežljivost in drobne pozornosti, ki so nas še bolj povezale in utrdile prijateljstvo med nami.

Kot vsako leto doslej, smo bili tudi tokrat deležni dobrot izpod spretnih rok prijaznih žena in mož, ki so poskrbeli, da nam ni zmanjkalo energije. Hvala za vašo pripravljenost in skrb.

Hvala tudi vsem sponzorjem, ki ste na različne načine pripomogli k izvedbi 17. lotmerškega Oratorija.

Čisto na koncu se prisrčno zahvaljujem še vam, gospod župnik, za vse molitve, blagoslove, nagovore, nasvete, vso podporo in nenazadnje za dišečo jutranjo kavo, ki nas je dodobra prebudila.

Hvala vsem za tihe molitve, ki so rosile božji blagoslov in varstvo na nas.

Zapis: Lucija Pušenjak

Foto: Nuša Novak in Nuša Pušenjak