"Ali ni čudež, da ta mrtva zemlja hrani vse živo: toliko vrst rastlinstva, živalstva, 6 milijard ljudi. Vsak dan mora zrasti toliko hrane, da se vse to nasiti. Človek se baha, da on ustvarja, v resnici kvečjemu sadi, zaliva, pobira sadeža ? rast pa daje Bog, ki je vse ustvaril. Čudežna pomnožitev kruha v puščavi je pred našimi očmi." B. sl. Alojzij Kozar

DEKANIJSKO ROMANJE NA PTUJSKO GORO

petek, 30.08.2019

V nedeljo, 25. 8. 2018, so romarji iz ljutomerske dekanije že 59. leto zapored tradicionalno poromali na Ptujsko Goro.

Na Ptujski gori so se najprej udeležili molitvene ure, kjer so prosili za različne namene in potrebe, veliko romarjev je svojo dušo olajšalo tudi pri zakramentu svete spovedi. Ob 10. uri je sledila sveta maša, katere se je udeležilo veliko število vernikov ljutomerske dekanije in tudi domačinov. Sveto mašo je daroval dekan ljutomerske dekanije, gospod Franc Režonja. Somaševali pa so dekanijski duhovniki. Po sveti maši so se verniki še poklonili in priporočili gorski Materi Božji ter vneto zapeli litanije Matere Božje. Nato pa so se počasi odpravili proti avtobusom, kjer so se okrepčali iz popotne torbe in nadaljevali svojo romarsko pot.

Pot jih je vodila v Črenšovce, kjer so obiskali našega bivšega kaplana g. Zorana Carja. Gospod Zoran jim je razkazal župnijsko cerkev ter prav tako poskrbel za odlično pogostitev in nepozabno druženje.

Tudi pot domov je ob druženju, molitvi in pesmi minila zelo hitro. Polni lepih spominov ter duhovno in telesno okrepljeni so romarji ponesli Marijin blagoslov tudi v svoje domove.

Foto: Lucija Pušenjak in Danica Kuzma

Zapis: Nuša Novak