"Kdor duhovnika kritizira, ga opravlja, tudi če je kriv, ne dela Bogu v čast, ne podpira svete Cerkve, temveč ravno narobe, razširja pohujšanje."B. sl. Danijel Halas

ZAHVALNA NEDELJA

nedelja, 03.11.2019

V Cerkvi na Slovenskem zahvalno nedeljo vsako leto obhajamo na nedeljo po prazniku vseh svetih. Letos je bilo to v nedeljo, 3. novembra 2019. Tudi v cerkvi sv. Janeza Krstnika v Ljutomeru, smo to nedeljo obhajali zahvalno nedeljo. Ob 10.00 uri je sveto mašo, namenjeno še posebej otrokom, daroval duhovni pomočnik msgr. Izidor Veleberi, v somaševanju župnika Gorana Merica. Pri sveti maši je s svojim čudovitim petjem sodeloval tudi cerkveni otroški zbor Kresnički, pod vodstvom Valentine Babič.

Praznik zahvale je dan hvaležnosti in zahvaljevanja, vendar ne le za letino in pridelke, ki jih je dala narava, ampak tudi za druge darove, npr. za spoznanje, svobodo, dobroto, dom, čas, vero. Zahvala zajema vse naše življenje - vse, kar smo in kar imamo. Cerkev z opozarjanjem na pomen zahvale in hvaležnosti Bogu, stvarstvu in ljudem prebuja in krepi osnovno razsežnost medsebojnih odnosov in jim daje novo kakovost. Najvišja oblika zahvale za kristjane je daritev maše, kjer se Bogu Očetu zahvaljujemo za vse, kar nam je podarjeno. Maša je prošnja in zahvala ob enem, zato je praznovanje zahvalne nedelje povezano z bogoslužnim obredom.

Ob prazniku zahvale pa smo tudi v naši cerkvi lahko opazili čudovito okrasitev cerkve, predvsem pred daritvenim oltarjem in zunaj cerkve na moški strani. Za domiselno in lepo okrasitev iskrena hvala predvsem sestri Jožefi, ki vsako leto poskrbi za odličen ambient.

Ob zahvalni nedelje iskrena zahvala vsem in vsakemu posebej, ki zaradi Jezusovega imena kaj dobrega storite duhovnikom ali za župnijo. Zahvala gre tudi vsem, ki čutite s cerkvijo, vsem tistim, ki vam je cerkev drugi dom, vsem, ki jo podpirate s svojimi molitvami in darovi. Gospod naj obilno poplača vašo dobroto in velikodušnost z večnimi darovi.

Foto in zapis: Nuša Novak