"Da bi z Jezusovo pomočjo dosegli večno življenje. Najvažnejše je, da pridete v nebesa. Bog vas je ustvaril za večno radost in Jezus vas je odrešil za večno veselje." B. sl. Alojzij Kozar

2006  2007  2008  2009  2010  2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020

CVETNA NEDELJA

nedelja, 05.04.2020

Na jutro cvetne nedelje, 5. aprila 2020, smo ob 9.00 uri lahko najprej prisluhnili nagovoru našega župnika Gorana na Radiu Maxi, ki je opisal pomen te praznične nedelje.

Na spodnji povezavi lahko prisluhnete nagovoru:

Cvetna nedelja je dan navdušenja in veselja, da prihaja med nas Jezus. Jeruzalemčani so ga pozdravili s palmovimi vejami in s plašči, ki so jih položili po tleh. Mi ga pozdravljamo z zelenjem in presmeci, ki smo jih vsako leto v velikem številu prinesli k blagoslovu.

Letos pa je tako obred na cvetno nedeljo zaradi epidemije koronavirusa potekal brez navzočnosti vernikov.

Prenos svete maše smo lahko spremljali ob 10.00 uri , ki je potekala v živo iz naše župnijske cerkve Sv. Janez Krstnik v Ljutomeru. Sveto mašo, katero je daroval župnik Goran Merica, smo lahko spremljali preko naše župnijske spletne strani in tako sami doma blagoslovili "presmece", ki smo kljub vsemu tudi letos z veseljem izdelali doma. Ravno tako pa je vsem, ki si ob tej uri niso mogli ogledati bogoslužja,  še vedno na naši spletni strani na voljo povezava do posnetka.

Osrednja pozornost velja velikonočnemu tridnevju Gospodovega trpljenja, smrti in vstajenja. Tako so veliki četrtek, petek in velika sobota, skupaj z veliko nočjo središče vsega krščanskega verovanja. Prav zato skušajmo te dneve preživeti v večji zbranosti in povezanosti s trpečim Jezusom.

S cvetno nedeljo se začne neposredna priprava na veliko noč, ki je največji krščanski praznik.

Cvetna nedelja je vsebinsko povezana z velikim petkom, ko se spominjamo Gospodovega trpljenja in smrti na križu, na oba dneva pa pri bogoslužju prebiramo odlomke o Jezusovem trpljenju in smrti.

Bogoslužje, ki poteka od cvetne do velikonočne nedelje, zaznamuje bogata simbolika, ki pomaga h globljemu razumevanju jedra krščanskega verovanja.

Foto in zapis: Nuša Novak